eReport.sk
Lídri štátov G7 sľúbili na summite podporu Ukrajine a ďalší tlak na Rusko. Zdroj: TASR/AP

Skupina G7 sľubuje solidaritu a pomoc Ukrajine, ale aj ďalší tlak na „nenávidené“ Rusko

V nemeckom Bavorsku si dali stretnutie lídri skupiny G7, teda siedmich hospodársky najvyspelejších štátov. Prirodzene, opäť riešili vojnu na Ukrajine, jej pomoc a ďalšie sankcie proti Rusku.

Skupina G7 bude naďalej vyvíjať tlak na Rusko v súvislosti s inváziou na Ukrajinu, uviedol v pondelok usporiadateľ summitu G7 v Nemecku – spolkový kancelár Olaf Scholz. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

G7 chce znížiť príjmy Kremľa z vývozu zlata

„Stojíme zjednotení na strane Ukrajiny a naša pomoc bude pokračovať. Preto budeme všetci musieť prijať ťažké, no nevyhnutné rozhodnutia,“ uviedol Scholz na sociálnej sieti Twitter. Zároveň poďakoval ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému za jeho videopríhovor venovaný lídrom G7. „Budeme ďalej vyvíjať tlak na (ruského prezidenta Vladimira) Putina. Táto vojna sa musí skončiť,“ dodal Scholz.

Budeme pokračovať v poskytovaní finančnej, humanitárnej, vojenskej a diplomatickej podpory a stáť pri Ukrajine tak dlho, ako to bude potrebné.

Vyhlásenie lídrov štátov skupiny G7

Skupina siedmich hospodársky najvyspelejších štátov sveta združená v skupine G7 zároveň dnes prisľúbila trvalú podporu Ukrajine tvárou v tvár ruskej agresii. Vyplýva to z vyhlásenia zo summitu G7 v Nemecku, informujú agentúry AFP a Reuters. „Budeme pokračovať v poskytovaní finančnej, humanitárnej, vojenskej a diplomatickej podpory a stáť pri Ukrajine tak dlho, ako to bude potrebné,“ uviedla skupina G7 v oficiálnom dokumente.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prezident USA, Joe Biden, príhovor
  2. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  3. Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Západné mocnosti sú zároveň odhodlané znížiť príjmy Kremľa, napríklad z vývozu zlata. Skupina sa bude naďalej zameriavať na to, aby Moskve zabránila vyhýbať sa sankciám, ktoré boli voči Rusku uvalené v súvislosti s inváziou na Ukrajinu. Skupina G7 tiež plánuje prijať ďalšie sankcie, aby obmedzila prístup Ruska ku kľúčovým službám a technológiám.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skupina G7 sľubuje solidaritu a pomoc Ukrajine, ale aj ďalší tlak na „nenávidené“ Rusko

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti