tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

Kremského útoky na seniorov? Fungovali aj bez dôchodkov, ak nemajú na plyn, majú sa presťahovať!

Súčasná vláda premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) si naozaj nebuduje príliš dobré vzťahy so seniormi a s ich záujmovými združeniami. Jednota dôchodcov Slovenska sa sťažuje, že organizáciu vláda ignoruje, z vládnych kruhov zaznieva, že dôchodcovia nie sú ekonomicky prínosní pre Slovensko a poslanec OĽANO Peter Kremský včera pridal ďalšie konfrontačné vyjadrenia, ktoré nikoho z dôchodcov nepotešia.

Podľa Kremského je totižto situácia, kedy dôchodcovia bývajú v relatívne veľkých príbytkoch ekonomickým nezmyslom. Štát by ich v tom vraj vôbec nemal podporovať, čo Kremský pre aktuality.sk vyjadril pomerne tvrdo: „Toto má štát podporovať? Tak si povedzme.“

Vraj sa majú presťahovať

No a čo ak seniori majú svoje príbytky radi a využívajú svoje vlastné ľudské práva na to, aby bývali tam, kde chcú? Kremský v takomto konaní logiku nevidí. „Určite by sa mali presťahovať, pretože ako keď jeden človek živí 6-izbový dom a kúri v ňom celom, tak to asi nie je rozumné, to je ekonomický nezmysel,“ povedal poslanec OĽANO.

A to nie je všetko, dôchodcovia by podľa neho mali zamýšľať nad tým, ako budú ďalej fungovať. Pri tomto všetkom Kremský podotkol, že v dejinách dôchodcovia zvládali rôzne situácie a zvládali ich aj bez štátnych dôchodkov. Majú sa teda seniori obávať o svoje dôchodky? Skupina, ktorej vraj treba pomáhať, sú rodiny s deťmi. „Neviem z čoho vychádzate, že dôchodcovia sú najohrozenejšou skupinou,“ vytkol redaktorovi Kremský.

„Rodiny môžu viac pracovať, ale potom budú menej s deťmi“

Kremský sa v kontexte kritiky vládnych ekonomických opatrení pýta, že odkiaľ majú rodiny s deťmi zobrať peniaze, ak ich nedostanú od štátu. Pripúšťa, že peniaze väčšinou ľudia dostávajú za prácu, no prácu ako alternatívu príjmu pre rodiny, pravdepodobne hlavne mnohodetné, Kremský nevníma ako dobrý nápad. „Rodiny s deťmi majú určité výdavky, ktoré nemôžete znížiť v tomto veku. Môžu viac pracovať, ale potom by zas boli menej s deťmi,“ konštatuje politik.

Vláda priznáva ekonomickú krízu

Je zaujímavé, že z vládnych kruhoch už sú počuť jednoznačné priznania, že Slovensko je vo vážnej ekonomickej kríze. Tí s lepšou pamäťou určite potvrdia, že vláda takéto argumenty ešte nedávno označovala za naratív proruskej propagandy.

Bude vás zaujímať:

 1. Juraj Zábojník, bezpečnostný analytik
 2. top1 Nicholsonová
 3. Peter Pellegrini na snímke z videa.
 4. Predseda strany SaS Richard Sulík.
 5. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
 6. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
 7. Zľava Daniel Lipšic a Štefan Hamran na archívnej snímke.
 8. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
 9. Na archívnej snímke vyústenie ropovodu Družba v rafinérii Slovnaft v Bratislave v stredu 1. júna 2022.
 10. polícia, policajti
 11. Na kombosnímke zľava Peter Osuský (SaS) a Ladislav Kamenický (Smer-SD).
 12. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
 13. Podpredsedníčka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.
 14. Eduard Heger medzi seniormi v Spišskej Novej Vsi.
 15. Poslanec OĽANO Andrej Stančík

„Máme tu brutálnu situáciu, vojna za našimi hranicami, energetická kríza, niektorým ľuďom zdraželo kúrenie o 50 % a viac, stúpajú ceny, a do začiatku roka oprávnene počúvame, že treba ľuďom pomôcť, lebo tá inflácia na nich dolieha,“ priznáva Kremský.

Konflikty, ktoré zabraňujú riešeniu situácie?

Aj keby sa vláda rozhodla plne sústrediť na riešenie krízy všetkých skupín občanov, je tu ešte jeden problém. Vládnou krízou sa totižto dnes dá označiť asi celé súčasné volebné obdobie. Kremský si však z toho veľkú hlavu zjavne nerobí: „Je to politický folklór medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom. Netreba to brať na ťažkú váhu.“

Priznáva ale, že nie všetky myšlienky ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) patria zrovna medzi najmúdrejšie. „To čo povie Igor Matovič vraj často nie je múdre, ale v tej situácii to nevie ovládnuť,“ pripúšťa Kremský, že Matovič nie vždy ovláda svoju vlastnú osobnosť, čo je v kontexte opozičných aj koaličných pochybností o jeho psychickom zdravotnom stave zaujímavá informácia. Ani samotný Kremský sa však nevyhol útokom na ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorý je podľa neho populista. Jeho niektoré názory naviac nazval hlúposťami.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremského útoky na seniorov? Fungovali aj bez dôchodkov, ak nemajú na plyn, majú sa presťahovať!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku