eReport.sk
Milan Vetrák. Foto: tasr

Poslanec za OĽANO verí v zákonnosť odpočúvania na chate


Predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR Milan Vetrák (OĽANO) verí v zákonnosť odpočúvania na poľovníckej chate. Medializované video podľa neho odhalilo viaceré pochybenia.

Nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok z mimoparlamentného Hlasu-SD legálnosť odpočúvania spochybňuje, hovorí o špehovaní opozície. Obsah komentovať nechce, ide podľa neho o rozhovory súkromných osôb. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12. „Došlo k odhaleniu viacerých pochybení a viacerých či už morálnych, alebo zákonných pokleskov zo strany pána Fica a ďalších. Dokonca tam dochádzalo k príprave na trestný čin, ktorá sa týkala fyzickej likvidácie špeciálneho prokurátora,“ myslí si Vetrák.

Čítajte viac:

Poslanec za OĽANO tiež poukázal na to, že podozreniami vyplývajúcimi z medializovaného videa sa budú zaoberať aj viaceré parlamentné výbory. Konať by podľa neho mala aj Slovenská advokátska komora. Šutaj Eštok vo zverejnení videa z chaty verejný záujem nevidí. „Je neprijateľné a neakceptovateľné, aby sme sa v demokratickej krajine oháňali pytliactvom, s cieľom špehovať opozíciu,“ skonštatoval. Hovorí o zneužívaní polície.

tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec za OĽANO verí v zákonnosť odpočúvania na chate

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne