eReport.sk
Robert Fico Foto: tasr

Fico vraj pomáhal priateľke s bezpečnostnou previerkou. Dohra až v parlamente


K údajnej intervencii opozičného lídra a expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) v Národnom bezpečnostnom úrade (NBÚ) vo veci bezpečnostnej previerky jeho priateľky Kataríny Szalayovej mimoriadne zasadne na budúci týždeň Osobitný kontrolný výbor Národnej rady SR na kontrolu činnosti NBÚ. Potvrdil to predseda výboru Martin Beluský (ĽSNS).

Už som v tej veci komunikoval s riaditeľom NBÚ pánom Konečným a dohodli sme sa, že budúci týždeň urobíme mimoriadne zasadnutie výboru,“ uviedol Beluský s tým, že na presnom termíne rokovania sa ešte musí dohodnúť s podpredsedami výboru. Mimoriadne zasadnutie pre údajnú Ficovu intervenciu v NBÚ žiada aj podpredseda parlamentu a člen výboru Milan Laurenčík (SaS). „Považujem za neprijateľné, ak sa niečo takéto deje, a aj za absolútne zlyhanie NBÚ, ak sa to potvrdí,“ skonštatoval na sociálnej sieti.

– Foto: fb/milan.laurencik.1

Podozrenia o tom, že mal Fico zabezpečovať svojej priateľke v NBÚ ponechanie bezpečnostnej previerky, majú vyplývať z medializovaných videí z poľovníckej chaty. Denník N zverejnil prepis, na ktorom sa má expremiér ponosovať, že NBÚ hrozila Szalayovej odobratím previerky na dôverné. Dôvodom malo byť luxusné auto, na ktorom Szalayová jazdila. „Napísali jej, že majú informácie, ktoré ich oprávňujú zobrať jej previerku na dôverné, má previerku na dôverné, a že musí prísť a dôvodom je, že jazdí na aute, ktoré nám serie na hlavu,“ mal povedať na poľovníckej chate Fico advokátom Marekovi Parovi a Pavlovi Gašparovi ako aj podnikateľovi Miroslavovi Bödörovi. Fico sa mal dostať nakoniec k otázkam, na ktoré sa mali Szalayovej pýtať a tak sa na ne mohla pripraviť.

Čítajte viac:

tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico vraj pomáhal priateľke s bezpečnostnou previerkou. Dohra až v parlamente

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne