tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister vnútra Roman Mikulec,
Minister vnútra Roman Mikulec. Zdroj :tasr

Adept na babráka roka? Mikulec tvrdí, že nezlyhal. Ľudia dostanú nový darček – kontrolovať nás bude aj Rakúsko

Včera najmä motoristov potešila správa, že Česká republika zavedie minimálne na desať dní kontroly na hraniciach. Krúpa kvôli tomu zvolal na zajtra brannobezpečnostný výbor. Mikulec zaslal do médií stanovisko, že Krúpa ho nenávidí a Česko zavádza. Rakúsko spúšťa kontroly na spoločných hraniciach od dnešnej polnoci.

Mohlo by vás zajímať

  1. Polícia, kontroly na hraniciach, migrácia, migranti
  2. Poslanec za SaS Juraj Krúpa
  3. rokovanie ministrov, spoločný boj proti migrácii, Mikukec, Rakúšan
  4. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  5. Na ilustračnej snímke poslanci Národnej rady SR počas rokovania.
  6. Fínska premiérka Sanna Marinová
  7. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
  8. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
  9. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)

Česká vláda v pondelok – z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie – schválila nariadenie o dočasnom zavedení kontrol na štátnej hranici so Slovenskom. Platiť začne o polnoci zo stredy na štvrtok. Nariadenie je v prvej fáze schválené na desať dní, potom česká vláda rozhodne o možnom predĺžení.

Krúpa ma nenávidí

Ministerstvo vnútra (MV) SR sa ohradilo voči vyjadreniam predsedu parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraja Krúpu (SaS) v súvislosti so zavedením hraničných kontrol zo strany Českej republiky. Krúpa k téme zvolal mimoriadne zasadnutie výboru, hovorí o zlyhaní ministra. „Minister Roman Mikulec (OĽANO) spolu so svojím tímom rád príde na výbor, ktorý pán predseda zvolal, problematiku vysvetliť. Otázne je, či je to potrebné, keďže pán poslanec si už dnes svoje závery k téme aj odkomunikoval,“ informovala hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.

Aj Rakúšania?

Šéf rakúskeho rezortu vnútra Karner v stredu v relácii „Journal um Acht“ rozhlasovej stanice Ö1 priblížil, že Rakúsko zavedie kontroly na hraniciach so SR taktiež z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie.

„Je nevyhnutné zareagovať skôr, než zareagujú prevádzači,“ povedal Karner. Ako ďalej uviedol, väčšina nelegálnych migrantov prichádza do Rakúska cez hranice s Maďarskom.

Rakúski policajti budú podľa jeho slov kontrolovať predovšetkým dodávky a väčšie vozidlá, pri ktorých hrozí väčšie riziko prepravy nelegálnych migrantov.

Ide o fatálne zlyhanie

Aj keď okrem nenávisti, sa Mikulcov rezort vyjadril, že na chybe je Európska únia a on nijako nezlyhal ani nepochybil, faktom zostáva, že sme sme jedinou krajinou, voči ktorej jej susedia pristúpili k takémuto kroku. Minister vnútra chce apelovať na EÚ, aby rozhodla, či na to majú naši susedia v rámci Schengenu právo.

„Slovenské ministerstvo sme dlhšie upozorňovali a apelovali, žiadali.. rokovania nič nepriniesli a náprava nenastala.“

Vít Rakušan, český minister vnútra

Kus dobrej roboty

Kým sa tak stane, na skvelý výkon rezortu vnútra budú deň čo deň doplácať obyčajní ľudia. Kým Češi uviedli, že na začiatok budú kontroly len desať dní, rakúska strana kontroly nijako neohraničila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Adept na babráka roka? Mikulec tvrdí, že nezlyhal. Ľudia dostanú nový darček – kontrolovať nás bude aj Rakúsko

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku