tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Fínska premiérka Sanna Marinová
Fínska premiérka Sanna Marinová. Zdroj: tasr/ap

Rusov do Fínska už nepustia. Ani tých, ktorí sa chcú vyhnúť Putinovej mobilizácii

Úderom polnoci začal v severskej krajine platiť zákaz vstupu pre väčšinu ruských občanov, ktorí prichádzajú na fínske územie so schengenskými turistickými vízami. Toto opatrenie by malo výrazne obmedziť osobnú dopravu na fínsko-ruských hraniciach, informujú agentúry AP a AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister vnútra Roman Mikulec,
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.

Helsinki k tomuto kroku pristúpili po tom, ako po vyhlásení mobilizácie v Rusku výrazne stúpol počet Rusov vstupujúcich do Fínska.

„Toto rozhodnutie má v princípe úplne zamedziť ruskému turizmu do Fínska a s ním súvisiacemu tranzitu cez územie Fínska,“ povedal na tlačovej konferencii v Helsinkách minister zahraničných vecí Pekka Haavisto.

Fínsko v ohrození

Fínska vláda už minulý týždeň avizovala, že v najbližších dňoch zakáže vstup tým ruským občanom, ktorí majú turistické víza povoľujúce vstup do Fínska a do ďalších krajín schengenského priestoru.

Zdôvodnila to tým, že súčasný nápor Rusov utekajúcich pred mobilizáciou ohrozuje „medzinárodné vzťahy Fínska,“ pričom neuviedla podrobnejšie vysvetlenie. Od vyhlásenia mobilizácie pricestovali do Fínska už desaťtisíce ruských občanov.

Nemci v opozícii

Kým Fínsko nebude jediné, ktoré takéto opatrenie zaviedlo, Nemecko vo štvrtok (22. 9.) oznámilo, že je pripravené utekajúcich ruských občanov prijímať. Podľa nemeckej ministerky vnútra Nancy Faeserovej je krajina pripravená prijímať dezertérov z ruskej armády. Minister spravodlivosti Marco Buschmann sú Rusi utekajúci z vlasti v Nemecku vítaní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusov do Fínska už nepustia. Ani tých, ktorí sa chcú vyhnúť Putinovej mobilizácii

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku