tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Štefan Hamran a Daniel Lipšic, foto:tasr

Advokát Ribár: Rozviazané ruky polície neplatia, opäť existujú „naši ľudia“, ktorí sa nevyšetrujú!

Predseda občianskeho združenia Za demokraciu a právny štát a advokát Martin Ribár, ktorý si nedávno útrapy väzby a podozrivého postupu orgánov činných v trestnom konaní vyskúšal na vlastnej koži tvrdí, že rozviazané ruky polície a „padni komu padni“ v dnešnej spoločnosti už neplatí. Za vlády Eduarda Hegera mal vzniknúť nový systém „našich ľudí“, ktorých podozrenia z trestnej činnosti sa nevyšetrujú.

„Na verejnosť prenikli v ostatnej dobe viaceré závažné informácie o podozreniach z možnej trestnej činnosti predstaviteľov súčasnej vládnej moci, o podozreniach z manipulácií niektorých trestných konaní, na ktorej sa majú podieľať tak niektorí príslušníci NAKA ako aj niektorí prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR a to aj za pomoci niektorých advokátov zastupujúcich spolupracujúce osoby s OČTK tzv. ´kajúcnikov´,“ upozorňuje Ribár.

Uvádza konkrétne príklady

Ribár pri tom neostáva len pri všeobecných konštatovaniach, ale rozhodol sa uviesť konkrétne príklady zlyhaní, alebo podozrivého správania sa orgánov činných v trestnom konaní.

Podľa svojich vlastných slov hovorí hlavne „o možnom nátlaku prokurátora ÚŠP GP SR Repu a Šúreka na obvineného Kučerku, o možnom korupčnom a nátlakovom správaní vrcholných predstaviteľov Finančnej správy na ´kajúcnika´ Suchobu, o ktorom mal mať vedomosť aj vtedajší minister financií a dnešný premiér Heger, o zvláštnom prístupe ÚŠP GP SR a niektorých ´elitných´ vyšetrovateľov NAKA k vybraným spolupracujúcim osobám tzv. ´kajúcnikom´ vo vzťahu k zaisteniu ich majetku a nakladania s týmto majetkom, o neštandardných finančných operáciách niektorých advokátov zastupujúcich najznámejšie spolupracujúce osoby s OČTK tzv. ´kajúcnikov´ Suchobu a Imreczeho, o ´zvláštnom´ stretnutí premiéra Hegera s Jánom Kaľavským, o veľmi zvláštnej komunikácii ´elitných´ vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu nazývaných prezidentom PZ Hamranom ´naši chlapci´ v skupine ´Apači´ vytvorenej týmito vyšetrovateľmi, o možných podozreniach o zvláštnom obstarávaní motorových vozidiel pre NBS zo strany súčasného prezidenta PZ Hamrana, o možnom korupčnom správaní súčasného ministra vnútra Mikulca, či o možných nezákonných postupoch a manipulovaní vyšetrovania a inštruovania vypočúvaných osôb zo strany niektorých „elitných“ vyšetrovateľov NAKA vo viacerých exponovaných trestných konaniach.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
  3. Poslanec za SaS Juraj Krúpa
  4. Minister vnútra Roman Mikulec,
  5. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  6. NAKA
  7. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  8. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  9. Kaľavského vypočujú cez telemost

„Verejnosť má právo na vyšetrenie uvedených skutočností“

Ribár tvrdí, že vláda musí pri svoje protikorupčnej agende a pri deklarovanej snahe o očistu spoločnosti a justície trvať na prešetrení takýchto prípadov a to v prvom rade v spoločenskom záujme. „Plne rešpektujem princíp prezumpcie neviny u akejkoľvek osoby a výslovne uvádzam, že vo vyššie uvedených prípadoch sa jedná o možné podozrenia. Som však presvedčený, že verejnosť má právo na náležité vyšetrenie vyššie uvedených skutočností,“ tvrdí. „Apelujem na príslušné OČTK, aby uvedené podozrenia boli urýchlene vyšetrené a verejnosť bola primerane informovaná. Nemala by existovať žiadna skupina vybraných ľudí, ktorých podozrenia z trestnej činnosti ´netreba´ vyšetriť, a ktorí by mali mať akúkoľvek ´výnimku´ pri porušení zákona, nech sa jedná o kohokoľvek – predstaviteľov súčasnej vládnej moci, či tej minulej – rovnosť pred zákonom a postih za jeho porušenie sa musí dotýkať každého bez výnimky,“ dodal Ribár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Ribár: Rozviazané ruky polície neplatia, opäť existujú „naši ľudia“, ktorí sa nevyšetrujú!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku