tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). Zdroj tasr

Ďalšie zlyhanie Mikulca!? Premiér Fiala: Česko obnoví kontroly na hraniciach so Slovenskom!

Česká republika z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom. Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu. Oznámil to v pondelok český premiér Petr Fiala, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister vnútra Roman Mikulec,
  2. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec a predseda vlády SR Eduard Heger (obidvaja OĽANO).
  3. V popredí Igor Matovič, vľavo Eduard Heger a vpravo Roman Mikulec (všetci OĽANO).
  4. Šéf OĽANO Igor Matovič
  5. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).
  6. Český minister financií Zbyněk Stanjura
  7. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)

Český minister vnútra: Nedosiahli sme to, čo sme čakali

„Niekoľkokrát som rokoval so slovenským ministrom vnútra a žiadal som slovenskú stranu, aby plnila to, čo vyplýva z medzinárodných zmlúv, to znamená readmisnú dohodu s Českou republikou,“ priblížil český minister vnútra Vít Rakušan. „Celkom úprimne hovorím, že sme tu tými diplomatickými krokmi nedosiahli také úspechy, ako sme čakali,“ dodal minister.

Podľa českého premiéra je tento krok dôležitý na zaistenie bezpečnosti občanov ČR.

Rakušan o obnovení kontrol už podľa svojich vyjadrení informoval slovenského ministra vnútra Romana Mikulca. „Prechod hranice bude umožnený na určených miestach a samozrejme budú uskutočňované bežné kontroly pri prekračovaní štátnej hranice,“ spresnil Rakušan. Cieľom opatrenia je podľa neho udržať nelegálnu migráciu pod kontrolou.

Nariadenie je v prvej fáze schválené na desať dní

„To, čo zažívame v tomto roku je bezprecedentná situácia, čo sa ilegálnej migrácie týka,“ povedal Rakušan s tým, že od začiatku roka 2022 zaistila česká polícia na území ČR 11.000 nelegálnych migrantov. V spojitosti s tým zaznamenali úrady aj zvýšené aktivity organizovaného zločinu, teda prevádzačov.

Roman Mikulec si robí svoju prácu profesionálne a odborne so zreteľom na občana a jeho pomoci na prvom mieste.

Vláda Eduarda Hegera o ministrovi vnútra.

Nariadenie je v prvej fáze schválené na desať dní. Tento čas chce Česko využiť na „intenzívne rokovanie so slovenskou stranou“, potom bude vláda zhodnocovať, ako s opatrením naloží do budúcnosti. Podľa českého premiéra je tento krok dôležitý na zaistenie bezpečnosti občanov ČR. Fiala zároveň zdôraznil, že bezpečnostná situácia v krajine je stabilná.

Nešlo by o prvé zlyhanie slovenského ministra

Faktom je, že by nešlo o prvé zlyhanie ministra Mikulca v súvislosti s utečeneckou krízou. Stačí si spomenúť na utečenecký exodus z Ukrajiny z prvých týždňov po začiatku vojny, keď na východnej hranici Slovenska sa musel spolu s premiérom Eduardom Hegerom kajať pred celým Slovenskom, keďže robotu jeho ministerstva suplovali dobrovoľníci. A kým začal rezort vnútra konať, stihol Mikulec poslať nie práve najdiplomatickejšie odkazy starostovi Košíc, ktorý ho na kritickú situáciu upozorňoval.

Má po tomto všetkom koalícia nárok ešte chcieť, aby ich ministra vnútra považovali občania za šikovného manažéra a zdatného odborníka? „Roman Mikulec si robí svoju prácu profesionálne a odborne so zreteľom na občana a jeho pomoci na prvom mieste,“ odkázala totiž Hegerova vláda pred nedávnym odvolávaním svojho člena, ktorý šéfuje vnútru.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšie zlyhanie Mikulca!? Premiér Fiala: Česko obnoví kontroly na hraniciach so Slovenskom!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku