eReport.sk
Obrovský protest v Prahe!
Jeden z protestov v Prahe. Zdroj: cz24news

Demisiu, demisiu… kričia davy na Václavskom námestí! Ľudia stále prichádzajú sú ich desaťtisíce


Na Václavskom námestí v Prahe to vypuklo. Opäť. O 14 hodine odštartovala druhá demonštrácia nazvaná Česká republika na 1. mieste. A rovnako ako tretieho septembra, začala akcia volaním „demisiu, demisiu, demisiu“. Opäť ju organizujú Jiří Havel a Ladislav Vrábel, ktorí stáli aj za demonštráciou z 3. septembra, kedy na akciu dorazilo asi 70-tisíc ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kajúcnik si vymýšľa?
  2. Zdravotníci na jednotke všeobecnej neodkladnej zdravotnej starostlivosti urgentného príjmu v Trebišove, archívna snímka.
  3. Eduard Chmelár
  4. Juraj a neboli ste vo vláde?
  5. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

O necelé štyri týždne neskôr sa na Václavskom námestí opäť objavili desiatky českých vlajok a sem tam aj obrázok českého leva a niekoľko moravských vlajok. Nechýbalo ani množstvo transparentov. Napr. „Karla Kryla, už zase ryjeme  držkou v zemi“.

Zdroj: youtube

Námestie sa pomaly ale iste plnilo ľuďmi už pred 14. hodinou. Hnutie PRO na sociálnej sieti ponúkalo zvozy autobusom z Libereckého kraja za 300 korún na osobu.

Celá akcia odštartovala skandovaním hesla „demisiu, demisiu, demisiu“. Až potom prišiel na rad spev českej hymny, ktorú spieval Tomáš Ortel. Po ňom sa ujal slova už spomínaný organizátor podujatia Vrabel.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sledujete a vysielate nahlas našej demonštrácii prakticky kdekoľvek, napríklad aj z malého reproduktora na lavičke. Je nás veľa,“ uisťoval demonštrantov Vrabel „Táto akcia sa koná pod heslom nenásilná revolúcia. „

Revolúcia preto, že chceme zmeniť smerovanie zeme o 180 stupňov. A nenásilná preto, že to chceme docieliť nenásilnou cestou. Keby sa tu objavil nejaký provokatér, odstúpte od neho čo najďalej, kričte provokatér a ukazujte naňho. My v tej chvíli prerušíme demonštráciu a požiadame políciu, aby zasiahla,“ pokračoval Vrabel. Prezradil tiež, že organizátori aj zdravotníci sú na akcii zadarmo.

Zdroj: cz24.news, youtube

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Demisiu, demisiu… kričia davy na Václavskom námestí! Ľudia stále prichádzajú sú ich desaťtisíce

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: