tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Polícia, kontroly na hraniciach, migrácia, migranti
Na snímke príslušníci českej polície počas policajnej kontroly osobných vozidiel na hraniciach medzi Českom a Slovenskom, foto:tasr/ap

Efektívne kontroly na hraniciach: Česká polícia zaistila viac ako tisíc migrantov od ich zavedenia

Od zavedenia kontrol na česko-slovenských hraniciach zaistila česká polícia 1142 nelegálnych migrantov. V pondelok to uviedla Polícia ČR na sociálnej sieti Twitter.

Efektívne kontrolovanie hraníc

Od 29. septembra skontrolovali českí policajti na hraniciach so Slovenskom viac ako 92.000 osôb. Z nich 422 nesplnilo podmienky na vstup do Česka. Odhalili tiež 33 prevádzačov a 371 osôb vrátili v rámci readmisnej dohody na Slovensko. V sobotu ráno v meste Břeclav na juhovýchode Moravy havarovala dodávka, v ktorej bolo 29 migrantov zo Sýrie. Šofér nezastavil na hraničnej kontrole na priechode Lanžhot-Brodské a polícii unikal smerom na Břeclav, kde nezvládol prejazd zákrutou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister vnútra Roman Mikulec,
  2. rokovanie ministrov, spoločný boj proti migrácii, Mikukec, Rakúšan
  3. Viktor Orbán.
  4. Pellegrini, podpora Bašku, kandidatúra na župana TSK

Enormná nelegálna migrácia

Česká polícia zaviedla od polnoci zo stredy na štvrtok (29.10.) kontroly na 27 bývalých hraničných priechodoch i na tzv. zelenej hranici. Zapríčinil to zvyšujúci sa počet utečencov, ktorí smerujú do Nemecka a Rakúska.

Kontroly by mali trvať minimálne desať dní, teda do 8. októbra, česká vláda môže potom rozhodnúť o ich predĺžení. O situácii v pondelok (3.10) počas stretnutia v Prahe rokovali ministri zahraničných vecí Česka a Slovenska. Český minister Jan Lipavský uviedol, že o probléme budú v ten istý deň v Bratislave diskutovať ministri vnútra Česka, Slovenska, Rakúska a Maďarska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Efektívne kontroly na hraniciach: Česká polícia zaistila viac ako tisíc migrantov od ich zavedenia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku