tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
rokovanie ministrov, spoločný boj proti migrácii, Mikukec, Rakúšan
Český minister vnútra Vít Rakušan, minister vnútra SR Roman Mikulec, rakúsky minister vnútra Ernst Strasser a maďarský minister vnútra Sándor Pintér, foto:tasr

Mikulec rokoval s ministrami susedných krajín: Avizujú spoločné kroky v boji proti nelegálnej migrácii

Slovensko, Česko, Maďarsko a Rakúsko chcú hľadať riešenia v súvislosti s nelegálnou migráciou  spoločne. Opatrenia chcú prijímať tak, aby sa udržal voľný pohyb v rámci schengenu. Spolupracovať chcú s Európskou komisiou (EK), s ktorou sa majú viesť rokovania tam, kde nelegálna migrácia vzniká. Volajú po lepšej ochrane vonkajšej hranice schengenu. Apelujú na aktívnejšie zapojenie Frontexu. Zosúladiť sa má aj riešenie prevádzačstva. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) o tom informoval po pondelkovom rokovaní so svojimi rezortnými partnermi z Česka, Maďarska a Rakúska v Bratislave.

„Zhodli sme sa na tom, že EK v súčinnosti s našimi krajinami bude oveľa intenzívnejšie rokovať s krajinami západného Balkánu, aby sme riešili nelegálnu migráciu tam, kde vzniká,“ uviedol Mikulec. V spolupráci s EK chcú tiež krajiny vyzvať Frontex, aby nasadil svoje dostupné sily, 1500 ľudí, na vonkajšiu hranicu schengenu. Slovensko podľa Mikulca zároveň ponúklo Maďarsku policajtov na ochranu maďarsko-srbskej hranice.

Český minister vnútra Vít Rakušan – Foto: tasr

Témou rokovania bola aj návratová politika. „Potrebujeme mať nástroje a budeme spoločne tlačiť na EK, aby riešila readmisné dohody s tretími krajinami. Pretože ak nebudú fungovať, potom nebudú efektívne ani bilaterálne readmisné dohody. Potrebujeme, aby sme migrantov, ak ich zachytíme v ktorejkoľvek našej krajine, vedeli efektívne vrátiť do krajiny, odkiaľ prišli,“ priblížil Mikulec .

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister vnútra Roman Mikulec,
  2. Polícia, kontroly na hraniciach, migrácia, migranti
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Viktor Orbán.
  5. Pegasus, Turecko, letecká spoločnosť
  6. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)

Kontroly na slovensko-českej hranici, ktoré ČR zaviedla pre veľký nárast nelegálnej migrácie, sa po desiatich dňoch pravdepodobne neskončia, predpokladá český minister vnútra Vít Rakušan. Zdôraznil, že nejde o krok voči Slovensku.


Na snímke v popredí maďarský minister vnútra Sándor Pintér – Foto: tasr

Rokovania s krajinami západného Balkánu musia byť podľa Rakušana partnerské, priateľské, ale tiež veľmi dôrazné. „Ak sa nepodarí obmedziť prílev migrantov na západobalkánskej ceste do Európy, tak my budeme vo vnútornom priestore schengenu riešiť len dôsledky a čiastkové problémy, ale nikdy nie príčinu,“ vysvetlil. Všetky prednesené návrhy zo stretnutia ministrov majú byť zaradené do programu októbrového stretnutia ministrov vnútra EÚ. Apeluje tiež, aby sa do riešenia migrácie zapojili ďalšie členské krajiny EÚ, ako je Nemecko. Potrebné je podľa neho rokovať tiež s partnermi, ako sú Turecko či Srbsko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec rokoval s ministrami susedných krajín: Avizujú spoločné kroky v boji proti nelegálnej migrácii

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku