tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Poslanec za SaS Juraj Krúpa
Poslanec za SaS Juraj Krúpa. Zdroj: fb j.krupa

Krúpa sa pýta, kde je Mikulec: Ja ho nevidím, naposledy bol na tlačovke, kde vysvetľoval obvinenia!

Ministerstvo vnútra (MV) SR sa ohradilo voči vyjadreniam predsedu parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraja Krúpu (SaS) v súvislosti so zavedením hraničných kontrol zo strany Českej republiky. Krúpa k téme zvolal mimoriadne zasadnutie výboru, hovorí o zlyhaní ministra.

Ministerstvo vnútra podľa Krúpu zlyhalo

Minister vnútra Roman MIkulec (OĽANO) obdržal ostrú kritiku od svojho bývalého kolegu. Juraj Krúpa sa len pred niekoľkými týždňami pripojil k bývalému koaličnému partnerovi k strany SaS. „Ministerstvo vnútra zlyháva, pri zvládaní aktuálnej migračnej vlny, a to je aj dôvod prečo Česká republika opäť zavádza kontroly. Ministerstvo doteraz nekontaktovalo Maďarsko a ani nezaviedlo sprísnené opatrenia,“ uviedol Krúpa v rozhovore pre TA3.

Foto: fb/jurajkrúpa

Krúpa ďalej doplnil: „Minister vnútra nekoná. Nevidím ho, naposledy bol na tlačovke, kde vysvetľoval obvinenia z figurovania vo firme svojho brata, ktorá mala pochybné obchodovanie s nemocnicou Sv. Michala.“

Prácu ministra zhodnotím jednoducho, rozviazal ruky polícii a tým jeho práca skončila. Polícia má konať, ale jeho činy nevidieť. Ja chcem od neho teda vedieť, čo v tejto situácii mieni robiť a akým spôsobom „Minister Roman Mikulec (OĽANO) spolu so svojím tímom rád príde na výbor, ktorý pán predseda zvolal, problematiku vysvetliť. Otázne je, či je to potrebné, keďže pán poslanec si už dnes svoje závery k téme aj odkomunikoval,“ informovala hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  2. Minister vnútra Roman Mikulec,
  3. Na ilustračnej snímke poslanci Národnej rady SR počas rokovania.
  4. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)

Rezort žiada poslanca, aby si postup a fakty v problematike nechal najskôr vysvetliť a až následne verejne kritizoval prácu ministerstva vnútra, respektíve šéfa rezortu. Krúpove verejné vyjadrenia podľa rezortu svedčia o zaujatosti voči ministrovi vnútra, čo sa viackrát ukázalo aj v minulosti. Mimoriadne zasadnutie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť ku kontrolám na hraniciach s Českou republikou sa má uskutočniť vo štvrtok (29. 9.).

Šéf výboru Juraj Krúpa (SaS) chce, aby minister vnútra vysvetlil dôvody obnovenia kontrol a informoval o situácii s aktuálnou migračnou vlnou smerujúcou zo Sýrie do Nemecka. Obnovenie kontrol v aktuálnej situácii podľa Krúpu možno považovať za zlyhanie ministra. Možný dôvod vidí aj v totálne poddimenzovanom personálnom stave na Úrade hraničnej a cudzineckej polície, za ktorý zodpovedá tiež Mikulec.

Káčer: Kroky ČR na hraniciach so Slovenskom sú vzájomne konzultované

Kroky, ktoré prijíma Česká republika na hraniciach so SR, sú vzájomne konzultované. Skonštatoval to minister zahraničných vecí Rastislav Káčer. Podčiarkol, že slovenský rezort vnútra už predtým prijal určité opatrenia v súvislosti s migráciou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krúpa sa pýta, kde je Mikulec: Ja ho nevidím, naposledy bol na tlačovke, kde vysvetľoval obvinenia!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku