eReport.sk
Na kombosnímke zľava Richard Mills a Vasilij Nebenzia.
Na kombosnímke zľava Richard Mills a Vasilij Nebenzia. Zdroj: wikipedia.org

Zaťala Moskva do živého? USA sa „strhli“, keď v OSN prišlo na údajné biologické zbrane na Ukrajine!

Spojené štáty v piatok znova obvinili Rusko z toho, že využíva Bezpečnostnú radu OSN na šírenie dezinformácií a konšpiračných teórií o biologických zbraniach na Ukrajine, aby odvrátilo pozornosť od svojej brutálnej vojny proti menšiemu susedovi. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Zástupca veľvyslankyne USA pri OSN Richard Mills označil v piatok ruské tvrdenia o údajnom zapojení Spojených štátov do ukrajinského programu na vývoj biologických zbraní za „výslovne falošné a nezmyselné“.

Vraj ruské sily spáchajú útok pod falošnou vlajkou

Mills Bezpečnostnú radu OSN varoval, že toto správanie Moskvy len opakuje jej známy štýl obviňovania druhých z porušovania dohôd, ktorého sa sama dopustila alebo sa chystá dopustiť. Podľa diplomata treba Rusko pozorne sledovať, „lebo je možnosť, že ruské sily spáchajú chemický alebo biologický útok pod falošnou vlajkou“.

Zástupca vysokej predstaviteľky OSN pre otázky odzbrojenia Thomas Markram znovu Bezpečnostnej rade zopakoval to, čo jeho šéfka povedala na zasadnutiach rady 11. a 18. marca o podobných ruských obvineniach: Organizácia Spojených národov nemá poznatky o žiadnom programe na vývoj biologických zbraní na Ukrajine.

Nebenzia: Sú tu znepokojujúce materiálne dôkazy

Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia na úvod povedal, že zvolal tretie zasadnutie Bezpečnostnej rady, lebo jeho vláda stále dostáva „veľmi znepokojujúce materiálne dôkazy o tom, že americké ministerstvo obrany je priamo zapojené do uskutočňovania nebezpečných biologických projektov, ktoré pôsobia ako tajný vojenský biologický program“ na Ukrajine.

Po príhovoroch všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN všetci vyzvali na ukončenie vojny a západné krajiny dôrazne podporili stanovisko USA. Zástupca ruského veľvyslanca pri OSN Dmitrij Poľanskyj si vyžiadal slovo a obvinil Spojené štáty, že neposkytujú žiadne informácie o zámeroch svojich biologických aktivít na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Alebo Američania môžu všetko?
  2. Marec 1999: Pred budovou amerického veľvyslanectva v Belehrade srbskí demonštranti počas protestu zničili zástavu USA.
  3. Vládna nepomoc?
  4. Diagnostika bakteriálnych kultúr.
  5. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková (vľavo) počas spoločnej tlačovej konferencie so svojím ukrajinským rezortným partnerom Dmytrom Kulebom po ich stretnutí v Kyjeve 10. mája 2022.
  6. Zelenský predostrel svoje požiadavky
  7. 21-ročný ruský vojak Vadim Šišimarin počas súdneho procesu v Kyjeve 13. mája 2022. Súdna sieň bola plná novinárov.
  8. Na archívnej snímke Andrij Deščycia.
  9. zbraň
  10. Liz Trussová

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zaťala Moskva do živého? USA sa „strhli“, keď v OSN prišlo na údajné biologické zbrane na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie