eReport.sk
zbraň
Ilustračné foto: tasr

Šokujúca správa amerického ministerstva: Spojené štáty sú zaplavené zbraňami!

Americkí výrobcovia strelných zbraní vyrobili od roku 2000 za dve desaťročia pre komerčný trh viac než 139 miliónov zbraní – vrátane 11,3 milióna len v roku 2020. Uvádza to ministerstvo spravodlivosti USA vo svojej najnovšej správe, z ktorej v stredu citovala agentúra AFP.

V tom istom období bolo do USA dovezených ďalších 71 miliónov strelných zbraní – pre porovnanie, vyvezených bolo pritom len 7,5 milióna. Táto skutočnosť podľa správy ministerstva podčiarkuje, ako je krajina doslova zaplavená zbraňami, ktoré podnietili prudký nárast násilia páchaného zbraňami, vrážd a samovrážd.

Čelia náporu neregistrovaných strelných zbraní

Zo správy vyplýva, že zatiaľ čo si Američania obľúbili poloautomatické pušky, hromadne nakupovali čoraz lacnejšie, ľahko použiteľné a presnejšie poloautomatické pištole kalibru deväť milimetrov, aké v súčasnosti používa väčšina polície.

Správa ministerstva takisto ukazuje, že úrady čelia náporu neregistrovaných strelných zbraní, ktoré sa dajú poskladať doma, ako aj pištolí a pušiek s krátkou hlavňou, ktoré sú rovnako smrtiace ako poloautomatické pušky používané pri masových streľbách.

Správu vydali po posledných tragických udalostiach

Správu americký rezort spravodlivosti zverejnil po víkende, počas ktorého došlo na viacerých miestach v Spojených štátoch k útokom strelnou zbraňou, pripomína AFP. V meste Buffalo v štáte New York 18-ročný beloch vyzbrojený vysokovýkonnou útočnou puškou zastrelil desiatich Afroameričanov; v meste Laguna Woods v štáte Kalifornia muž zastrelil päť ľudí v kostole navštevovanom Taiwancami; a v meste Milwaukee v štáte Wisconsin bolo počas jedného večera pri streľbe v zábavnej štvrti v centre mesta zranených viac než 20 ľudí.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Policajti pred americkou strednou školou, kde postrelili troch tínedžerov, pričom jeden zomrel.
  2. Na kombosnímke zľava Richard Mills a Vasilij Nebenzia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúca správa amerického ministerstva: Spojené štáty sú zaplavené zbraňami!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre