eReport.sk
21-ročný ruský vojak Vadim Šišimarin počas súdneho procesu v Kyjeve 13. mája 2022. Súdna sieň bola plná novinárov.
21-ročný ruský vojak Vadim Šišimarin počas súdneho procesu v Kyjeve 13. mája 2022. Súdna sieň bola plná novinárov. Foto: tasr/ap

Tvrdá STOPKA 13 novinárom. Kyjev: Zdiskreditovali našu armádu, dezinformovali o situácii na fronte!

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) od začiatku vojny zakázala vstup na územie Ukrajiny 13 zahraničným novinárom z dôvodu výroby „materiálu na objednávku pre kremeľských propagandistov“. TASR správu prevzala od agentúry DPA, ktorá o tom informovala v piatok.

V jednom prípade úrady deportovali z krajiny holandského novinára po tom, ako zverejnil fotografie skladu s pohonnými látkami v prístavnom meste Odesa, ktorý zasiahli rakety.

SBU vo vyhlásení uviedla, že novinári „vo svojich provokatívnych ‚článkoch‘ uvádzali dezinformácie o situácii na fronte a zdiskreditovali ukrajinskú armádu“. Zakázaný vstup na Ukrajinu majú spočiatku na tri roky.

V jednom prípade úrady deportovali z krajiny holandského novinára po tom, ako zverejnil fotografie skladu s pohonnými látkami v prístavnom meste Odesa, ktorý zasiahli rakety. Zákaz vstupu novinárovi predĺžili na desať rokov po tom, čo sa pokúsil znova vstúpiť do krajiny.

Cenzúra médií, ktorú zaviedlo vyhlásenie stanného práva, navyše zakazuje zverejňovať správy o pohyboch a pozíciách ukrajinskej armády.

Ukrajinskí predstavitelia od začiatku ruskej invázie z konca februára stanovili prísne pravidlá pre zverejňovanie fotografií civilných a vojenských objektov, ktoré sa stali terčom ruských jednotiek. Cenzúra médií, ktorú zaviedlo vyhlásenie stanného práva, navyše zakazuje zverejňovať správy o pohyboch a pozíciách ukrajinskej armády.

SBU tiež oznámila zatknutie kritikov ukrajinskej vlády vrátane odeského novinára Jurija Tkačeva. Ten už takmer dva mesiace sedí vo väzbe za údajné nezákonné držanie zbraní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava šéf európskej diplomacie Josep Borrell, ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba a kanadská ministerka zahraničných vecí Melanie Jolyová pred stretnutím ministrov zahraničných vecí EÚ v Bruseli v pondelok 16. mája 2022.
  2. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba hovorí s novinármi počas vyhlásenia na summite ministrov zahraničných vecí skupiny G7 pred zámkom Weissenhaus pri pobreží Baltského mora v nemeckom meste Weissenhaeuser Strand 13. mája 2022.
  3. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková (vľavo) počas spoločnej tlačovej konferencie so svojím ukrajinským rezortným partnerom Dmytrom Kulebom po ich stretnutí v Kyjeve 10. mája 2022.
  4. Fínsky prezident Sauli Niinistö.
  5. Na kombosnímke zľava Richard Mills a Vasilij Nebenzia.
  6. Liz Trussová

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tvrdá STOPKA 13 novinárom. Kyjev: Zdiskreditovali našu armádu, dezinformovali o situácii na fronte!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti