eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:tasr

Zachráni Slovákov protiinflačný balíček? Možné však je, že napokon žiadny nebude!

Mnohí Slováci s nádejou čakajú na to, či sa im ujde niečo z peňazí, ktoré by mali byť v protiinflačnom balíčku. Je však možné aj to, že sa nakoniec žiadnej protiinflačnej pomoci nedočkajú.


Ak parlament neschváli protiinflačný balíček, dostane sa Slovensko v pomoci s rastúcou infláciou späť na začiatok. V diskusnej relácii TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Je možné, že žiadna pomoc nepríde

Odloženie rokovania o prezidentkou vrátenom zákone až na budúci týždeň podľa Hrabka naznačuje, že sa ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) zatiaľ nepodarilo v parlamente nájsť dosť hlasov na prelomenie veta. „Ak sa nenájde 76 hlasov na opätovné schválenie zákona, tak jednoducho žiadna pomoc nepríde. Nepríde ani tá, ktorá mala prísť od 1. júla,“ upozornil Hrabko. Argumentáciu prezidentky Zuzany Čaputovej, že časť zákona sa bezdôvodne prerokovávala v skrátenom legislatívnom konaní, považuje za oprávnenú. Pripomenul, že už vo svojom prvom prejave o stave republiky parlament upozornila, že nebude tolerovať zneužívanie skráteného legislatívneho konania a tzv. prílepky k prerokovávaným normám.

Ak sa nenájde 76 hlasov na opätovné schválenie zákona, tak jednoducho žiadna pomoc nepríde. Nepríde ani tá, ktorá mala prísť od 1. júla.

Juraj Hrabko, publicista

V praxi však podľa neho neskôr v niektorých prípadoch takýto postup tolerovala. Na margo poklesu dôvery k prezidentke v poslednom prieskume agentúry Focus Hrabko konštatoval, že trend posledných mesiacov nie je nič nezvratné. „Uvidíme, ako sa s tým v prezidentskom paláci vyrovnajú, či si pripustia, že niečo robia zle. Klesajúci trend sa nemusí zastaviť, ak nedôjde k zmene politiky. Dá sa to podľa mňa zvrátiť, dá sa stále získať dôveru aj nad 50 percent, ale treba pre to niečo urobiť,“ zhrnul.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu
  2. Nevykonateľná spravodlivosť?
  3. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

V súvislosti s mimoriadnou schôdzou parlamentu s cieľom vyjadriť nedôveru ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS) Hrabko povedal, že jeho odvolanie by sa rovnalo politickému zázraku. „Tento návrh na vyslovenie nedôvery nemôže byť ani len predmetom vyjednávania v rámci vládnej koalície,“ tvrdí Hrabko, podľa ktorého by dôsledky odvolania ministra boli pre koalíciu fatálne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zachráni Slovákov protiinflačný balíček? Možné však je, že napokon žiadny nebude!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre