eReport.sk
Igor Matovič v diskusnej relácii, foto:RTVS/sobotnedialogy

Matovič sa pustil do Čaputovej: Z pomsty sa rozhodla sabotovať pomoc rodinám!

Ceny plynu budú veľký problém, ktorý budeme riešiť. Vicepremiér a šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO) to uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Vyhlásil, že v prípade plynu nebude možné zastropovať ceny pre domácnosti tak, ako pri elektrickej energii. Nezaradený poslanec pôsobiaci v Hlase-SD Erik Tomáš volá v súvislosti s nárastom cien po valorizácii starobných dôchodkov a životného minima.

Matovič hovorí o pomste zo strany prezidentky

„Pri plyne nevieme ísť úplne touto logikou. Bude to veľký problém, ktorý budeme riešiť,“ povedal Matovič. Šéf OĽANO zopakoval, že ho mrzí prístup prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá vetovala takzvaný protiinflačný balík. „Zrejme z pomsty sa rozhodla sabotovať pomoc rodinám,“ vyhlásil.

Pomoc cielená len vybraným skupinám?

Tomáš reagoval, že ide o opatrenie, ktoré je určené len pre určitú skupinu ľudí. „Pani prezidentka vníma, že tento balík nie je protiinflačný,“ dodal. Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD sú podľa jeho slov ochotní rokovať o podpore. Tomáš to však podmieňuje rozšírením pomoci o mimoriadnu valorizáciu starobných dôchodkov a životného minima.

Opozícia kritizuje protiinflačný balíček

Šéf rezortu financií to považuje za alibizmus. „Nechcem pristúpiť na argumentáciu, že len keď budeme rokovať s ĽSNS, tak balík prejde. Sme parlamentná demokracia a parlament sa rozdeľuje jedinou čiarou. Sú poslanci, ktorí chcú podporiť rodiny a tí, ktorí bojujú proti pomoci rodinám,“ reagoval Matovič.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Victor Breiner, poradca pre boj s hybridnými hrozbami na rezorte obrany.
  2. V popredí Michal Šimečka.
  3. Dušan Kováčik na Najvyššom súde SR.

Hlas chce prísť s vlastným návrhom

Hlas-SD podľa Tomáša pripravuje vlastný poslanecký návrh na zvýšenie platu učiteľov. Na margo sporov medzi Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) povedal, že pri nich vždy trpí nejaká skupina obyvateľov. Teraz sú to učitelia.

Hlas by podľa Matoviča mohol svoj návrh na zvýšenie platov pre učiteľov predložiť najskôr na septembrovú schôdzu. Platný by bol najskôr v novembri, a to bude učiteľom „platné ako mŕtvemu zimník“. Lepšiu cestu vidí v opätovnom predkladaní svojho návrhu na rokovania vlády. SaS, ktorá návrh blokuje, sa podľa ministra musí nakoniec zlomiť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič sa pustil do Čaputovej: Z pomsty sa rozhodla sabotovať pomoc rodinám!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti