eReport.sk
Poslanci v Národnej rade prelomili veto prezidentky a schválili protiinflačný balíček pomoci Igora Matoviča. Ilustračné foto: tasr

Poslanci v závere dňa debatovali o odvolávaní Sulíka z funkcie ministra

Návrhom na odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) z funkcie sa poslanci zaoberali od štvrtkového popoludnia na mimoriadnej schôdzi. Diskusia by mala pokračovať ďalšie dni, a to vždy po prerokovaní termínovaných bodov z riadnej 66. schôdze.

V závere dňa vystúpil v rozprave aj nezaradený poslanec a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Ten poukázal na postavenie Sulíka, ktorý je zároveň aj vicepremiérom pre ekonomiku. Očakával by preto od neho „lepší výkon“ v krízových časoch. Schôdza však podľa neho mala byť skôr o odvolávaní premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). „Je to on, ktorý radi tento spolok amatérov neschopných pomôcť ľuďom, ktorí žijú na Slovensku,“ dodal.

Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS) reagovala s tým, že sa odvoláva minister, ktorý podľa jej slov zastropoval ceny energií, znížil závislosť od Ruska či zabezpečil dostatok energií. Pellegrinimu odkázala, že je neobjektívny a politikárči.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Vo štvrtok vystúpil ako predkladateľ v pléne aj Robert Fico (Smer-SD), ktorý predstavil dôvody na odvolanie Sulíka. Do diskusie sa zapojil aj samotný minister hospodárstva. Písomne je do rozpravy k návrhu na odvolanie Sulíka z funkcie ministra prihlásených ešte sedem poslancov. Následne budú mať možnosť prihlásiť sa ešte ústne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci v závere dňa debatovali o odvolávaní Sulíka z funkcie ministra

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti