eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

VIDEO Fico reaguje na budúcoročné zvýšenie cien plynu o 60 %: Sulík musí ako minister skončiť!

Predseda strany Smer-SD a opozičný líder Robert Fico dnes reagoval na mimoriadnu situáciu ohľadom dodávok plynu. Podľa slov bývalého niekoľkonásobného premiéra nie je náhoda, že Smer podal návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS), nakoľko je to minister, do ktorého portfólia spadajú energetické témy. Zo Sulíkovho vystúpenia ostali vraj poslanci Smeru šokovaní. Podľa informácií redakcie eReport stále nie je isté, že si Sulík udrží svoju stoličku. Podporu mu totižto ani náhodou nevyslovila vláda ako celok.

„Najskôr skonštatoval, že všetko je v poriadku, pretože on, ako aj ďalší ministri poprijímali všetky podstatné a dôležité opatrenia, ktoré chránia slovenskú verejnosť. Realita je taká, že benzín a nafta sa nám blížia k dvom eurám na benzínových pumpách. Realita je taká, že v lete pravdepodobne bude nedostatok ropných produktov, hovorím o pohonných hmotách. Treba si uvedomiť, že sankcie voči Ruskej federácii nepoškodia ani Ruskú federáciu, ani Spojené štáty americké, pomôžu Číne a Indii, ale najviac poškodia Európsku úniu. Vďaka tomuto sme svedkami prudkého poklesu životnej úrovne, svedkami prudkého zdražovania, ale ukazuje sa, že vláda Slovenskej republiky, ktorá sa na tomto všetkom podieľala, nemá žiadne nástroje, ako proti tomu bojovať,“ uviedol Fico.

Sulík priznal, že ceny plynu pôjdu raketovo nahor

Sulík počas rozpravy k odvolávaniu priznal, že ceny pre domácnosti vyletia až o 60%, čo spôsobí poriadny prievan v peňaženkách väčšiny Slovenska. Fico v tomto kontexte pripomenul, že začínajú klesať dodávky plynu tak pre SPP, ktorá je najvýznamnejším odberateľom plynu pre Slovensko, ako aj pre Eustream, ktorý zabezpečuje prevoz ruského plynu cez územie SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  3. Šéf SNS a bývalý predseda parlamentu Andrej Danko v štúdiu eReportu.
  4. Adrián Polóny (vľavo) a predseda opozičnej strany SMER-SD Robert Fico.

„Ak to bolo pred tromi dňami 10%, dnes je to už skrátenie dodávok plynu o 50%. Predseda SMERu už po niekoľkýkrát vyzval vládu SR, aby okamžite predstúpila pred NR SR s návrhom, ako chce kompenzovať slovenskú verejnosť v súvislosti s energiami, pohonnými hmotami a elektrickou energiou. SMER – SD navrhuje okamžite prijať zákon o mimoriadnom bankovom odvode, ktorý zabezpečí 300 mil. eur do štátneho rozpočtu. Rovnako navrhuje, aby to, čo sa navyše vyberie na daniach sa vrátilo ľuďom, pretože sú to oni, ktorí to zaplatili. Preto Robert Fico opäť vyzval ľudí na podpis petičného hárku k vyvolaniu referenda k predčasným voľbám,“ uzatvára sa v tlačovej správe strany.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico reaguje na budúcoročné zvýšenie cien plynu o 60 %: Sulík musí ako minister skončiť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti