eReport.sk
Zľava Boris Kollár a Igor Matovič. Foto: tasr

Kollár sa stretol s premiérom a Sulíkom, chce vrátiť SaS na koaličnú radu. Problémom je…

Slovenskí vládnuci koaliční politici sa v ostatných dňoch a týždňoch viac hádajú ako riešia problémy ľudí. Toto by sa malo možno v najbližších dňoch zmeniť, o čo sa usiluje najmä predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár.


Predseda Národnej rady (NR) SR a líder Sme rodina Boris Kollár hovoril včera s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a lídrom SaS a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. TASR informuje, že premiér mal prisľúbiť Sulíkovi, že osobné útoky zo strany ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča sa skončia. Kollár trvá na potrebe riešenia situácie v koalícii a návrate SaS k rokovaniam na koaličnej rade.

Medzi Sulíkom a Matovičom je istá osobná averzia

„Potrebujeme vyriešiť veľký problém, máme vyriešiť zvýšenie platov učiteľov, za tým sú hneď v druhom slede platy záchranárov. Toto všetko musí vláda spraviť. Pokiaľ nebudeme kompaktní všetci štyria pri jednom stole, tak sa to nebude dať urobiť,“ povedal Kollár. Rokovania v zložení celej koalície považuje za potrebné aj preto, aby mali schôdze parlamentu hladký priebeh aj v súvislosti s poslaneckými a pozmeňujúcimi návrhmi. Na margo situácie v koalícii šéf parlamentu poznamenal, že útokov je dosť zo strany opozície a nepotrebujú ich aj partneri medzi sebou. „Bude sa snažiť upokojiť situáciu aj pán premiér,“ dodal Kollár. Na otázku, prečo nebol na stretnutí aj Matovič, odpovedal, že chcel mať výsledok a niekam sa posunúť.

Potrebujeme vyriešiť veľký problém, máme vyriešiť zvýšenie platov učiteľov, za tým sú hneď v druhom slede platy záchranárov.

Boris Kollár, predseda NRSR a šéf Sme rodina

Šéf parlamentu vysvetlil, že medzi Sulíkom a Matovičom je istá osobná animozita či averzia a možno by sa už len z princípu dohodnúť nechceli. Kollár však zdôraznil, že Matovič o stretnutí vedel a nekonalo sa poza jeho chrbát. Čo sa týka prelomenia veta prezidentky Zuzany Čaputovej pri protiinflačnom balíku z dielne Matoviča, Sme rodina a Kollár sú za obe možnosti riešenia, teda za prelomenie veta aj za schválenie pripomienok prezidentky. „Toto je na hnutí OĽANO. Keď sa rozhodne, že to urobia naraz, aby veľmi rýchlo bola pomoc doručená, aby sa to nezdržiavalo, tak samozrejme, že hnutie Sme rodina nepotopí koaličného partnera a zahlasujeme v jasnom počte 17 poslancov za prelomenie veta,“ ozrejmil Kollár.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  2. Igor Matovič
  3. Na kombosnímke zľava koaličné poslankyne Vladimíra Marcinková (SaS) a Monika Kavecká (OĽANO).
  4. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Andrej Stančík.


Kollár tiež informoval, že mal stretnutie aj s ministrom životného prostredia Jánom Budajom (OĽANO) k situácii s medveďmi. Potrebu vidí aj v upokojení ľudí v regiónoch. Skonštatoval, že medvede sa premnožili a častejšie sú aj ich strety s ľuďmi. Mimoriadny odstrel podľa jeho slov nie je možný zo zákona, no počty zrejme budú nejakým spôsobom regulovať. Pripomenul, že vytvorené zásahové tímy môžu strieľať problémové medvede, ktoré napádajú ľudí a dostávajú sa do obydlí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár sa stretol s premiérom a Sulíkom, chce vrátiť SaS na koaličnú radu. Problémom je…

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti