eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:tasr

Ako by mala vyzerať protiinflačná pomoc? Názory politikov sa v otázke rozchádzajú

Politici sa rozchádzajú v názoroch na formu protiinflačnej pomoci. Poslankyňa parlamentu za klub OĽANO Anna Záborská hovorí o prelomení veta prezidentky Zuzany Čaputovej. Podpredsedníčka Za ľudí Viera Leščáková predpokladá, že stranícki poslanci zahlasujú za implementáciu pripomienok hlavy štátu.

Erik Kaliňák z opozičného Smeru-SD zdôrazňuje masívnejšiu podporu domácnostiam. Nezaradený poslanec a šéf mimoparlamentnej strany Spolu Miroslav Kollár apeluje na adresnejšiu pomoc. Vyhlásili to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

„Koaličná rada riešila aj niekoľkokrát v týždni pomoc rodinám. Tento balíček vnímam ako pomoc ľuďom, ktorí ju najviac potrebujú a zostane im viac peňazí v peňaženke,“ povedala štátna tajomníčka rezortu kultúry Viera Leščáková s tým, že prvá koaličná rada venujúca sa tejto téme bola v januári. „Reálny problém nastal, keď rokovania začala blokovať strana SaS,“ podotkla. Predpokladá, že poslanci Za ľudí zahlasujú za implementáciu pripomienok. Zdôraznila, že strana nikdy nerokovala a ani nebude rokovať o podpore s ĽSNS. „Nevieme ovplyvniť, čo urobia opozičné strany,“ dodala v diskusnej relácii.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Marek Kaňka a Eduard Heger.
  2. Robert Kaliňák na snímke z videa
  3. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

„Toto je zákon, ktorý bol v procese skráteného legislatívneho konania schvaľovaný možno najdlhšie zo všetkých,“ vyhlásila poslankyňa Anna Záborská, ktorá zároveň šéfuje Kresťanskej únii. Tvrdí, že diskusia o protiinflačnej pomoci trvala niekoľko mesiacov. Je presvedčená o stopercentnom finančnom krytí tohto balíka. „Možno by boli aj dobré zákony prešli, keby nerobíme separáciu, či za ne zahlasujú alebo nezahlasujú extrémisti,“ reagovala. Ako ďalej uviedla, každý poslanec má hlasovať podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako by mala vyzerať protiinflačná pomoc? Názory politikov sa v otázke rozchádzajú

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti