eReport.sk

Vojaci oslávili svoj sviatok: Deň Ozbrojených síl SR a 30. výročie existencie OS SR spolu s verejnosťou

Profesionálne vojačky a vojaci si dnes spolu s vedením rezortu obrany a velením Ozbrojených síl (OS) SR už tradične pripomenuli v Brezovej pod Bradlom Deň Ozbrojených síl SR. Slovensko si pripomína Deň Ozbrojených síl SR symbolicky v deň výročia víťazstva slovenských dobrovoľníkov v bitke pri Brezovej pod Bradlom v roku 1848. Pri tejto príležitosti minister obrany SR Martin Sklenár spoločne s náčelníkom Generálneho štábu OS SR generálom Danielom Zmekom udelil najlepším z radov vojakov medaily a vyznamenania.

„Dnešný deň je sviatkom všetkých vojakov a vojačiek na Slovensku. Je tiež oslavou a poďakovaním za službu, ktorú deň za dňom plnia v prospech bezpečnosti Slovenska a jeho občanov. Svoju profesionalitu a pripravenosť preukazujú počas posledných rokov ešte viac, než kedykoľvek predtým. Ešte pred vojenskou agresiou Ruska na nášho suseda sme sa museli vysporiadať s pandémiou, či ďalšími náročnými úlohami vrátane evakuácie z Afganistanu. Práve ozbrojené sily vždy boli a sú tou spoľahlivou oporou. O ktorú sa naša spoločnosť dokáže oprieť aj v ťažkých chvíľach,“ vyzdvihol minister Sklenár. Poďakoval sa vojakom a vojačkám za ich oddanú službu vlasti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. richarda sulíka vyšetruje polícia
  2. Je to skutočne komunikácia medzi Matovičom a Kočnerom?
  3. HLAS je pripravený.

Program rozdelili do dvoch dní

Vzhľadom na nepriaznivé počasie program osláv rozdelili do dvoch dní. Po dnešných slávnostných príhovoroch vojaci predviedli statické a dynamické ukážky techniky a výzbroje Ozbrojených síl SR a spojencov z mnohonárodnej bojovej skupiny NATO. Diváci uvidia bojové vozidlá, prelety leteckej techniky a dynamické vojenské ukážky.

Program bude zajtra pokračovať ekumenickou bohoslužbou v Evanjelickom kostole v Brezovej pod Bradlom. Následne sa oslavy presunú na Námestie gen. M. R. Štefánika. Kde sa uskutoční show program Čestnej stráže OS SR, koncert Vojenskej hudby OS SR. Záver popoludňajšieho programu bude patriť slávnostnému nástupu vojakov.

Súčasťou osláv Dňa OS SR bude aj zajtrajšia spomienka pri Pamätníku hurbanovských bojov z roku 1848 v Brezovej pod Bradlom. Tam si minister Martin Sklenár pripomenie hrdinské činy a bojový úspech slovenských dobrovoľníkov. Ich nasledovníkmi sú dnešné plne profesionálne Ozbrojené sily SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojaci oslávili svoj sviatok: Deň Ozbrojených síl SR a 30. výročie existencie OS SR spolu s verejnosťou

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php