eReport.sk
HLAS je pripravený.
Líder strany HLAS -SD Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

VIDEO Pellegrini: Človek je vždy na prvom mieste! Nie je to číslo v excelovskej tabuľke

Pre nás bude človek vždy na prvom mieste, nie číslom v excelovskej tabuľke. Preto nikdy nepripustíme konsolidáciu na úkor životnej úrovne ľudí. Oproti pánovi Ódorovi by som urobil všetko pre to, aby som ľudí povzbudil v tejto chudobe a biede. Do ktorej sa dostali za posledného tria pol roka. Uviedol to líder strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini na sociálnej sieti.

Vrátil sa tak k svojmu vystúpeniu v diskusnej relácii v televízii JOJ. „Budeme robiť len takú konsolidáciu, ktorá nezníži životnú úroveň ľudí na Slovensku. Pretože tá úroveň je zlá. naozaj, ľudia majú čo robiť, aby prežili z mesiaca na mesiac. Preto konsolidácia podľa videnia Hlasu nemôže ísť nikdy na úkor životnej úrovne ľudí,“ povedal Pellegrini. Uviedol to v súvislosti s plánom na konsolidáciu, ktorý v stredu predstavila vláda pod vedením Ľudovíta Ódora.

Peter Pellegrini ohľadom konsolidácie verejných financií.

Zdroj: fb/pellegrini.peter

Pellegrini: Konsolidácia musí byť pozvoľná

„Konsolidácia verejných financií musí byť pozvoľná a musí zodpovedať životnej úrovni obyvateľov Slovenska a stavu ekonomiky. Dnes hovoriť o nejakej výraznej konsolidácii alebo rýchlom smerovaní k vyrovnanému rozpočtu je úplná fantazmagória. Dnes nikto, žiadny zodpovedný politik nedokáže vyškrtať 3 až 4 miliardy eur na výdavkovej stránke. To by bol kolaps celého sociálneho systému tejto krajiny,“ uviedol Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čo sa to stalo s dnešnými študentami? E. Chmelár by si po 34 rokoch od zmeny želal aj kritickú bilanciu vývoja na Slovensku.
  2. Slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič.

Na druhej strane nevidí veľký priestor ani na zvyšovanie daní či iných príjmov rozpočtu. „Maximálne možno v oblasti monopolov alebo firiem, ktoré dosiahli nadmerné zisky z titulu svojho postavenia na trhu alebo kríz,“ priblížil.

Naopak, budúca vláda by mala podľa lídra Hlasu-SD aj na úkor dlhu vyčleniť okrem plánu obnovy a eurofondov ďalšie verejné zdroje na investície. Na podporu rozvoja ekonomiky by malo ísť podľa neho z verejných zdrojov každý rok 1 % hrubého domáceho produktu (HDP) alebo 1,1 miliardy eur.

Zdroj: fb/pellegrini.peter, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: Človek je vždy na prvom mieste! Nie je to číslo v excelovskej tabuľke

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php