eReport.sk
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Koaličné strany odkázali Čaputovej: Svoj názor nezmeníme, ani keď príde veto

Koaličné strany Za ľudí, Sme rodina ani SaS svoj postoj k protiinflačnej pomoci z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) nezmenia ani v prípade, ak by ho prezidentka SR Zuzana Čaputová vetovala. SaS bude naďalej proti, poslanci zvyšných strán za. Vyplýva to z ich vyjadrení pre TASR.

„Strana SaS je posledná rozpočtovo zodpovedná strana na Slovensku. Stojíme na strane samospráv a zdravých verejných financií. Navyše sme jediná strana, ktorá nekšeftuje s fašistami. Sme dlhodobo konzistentní a predvídateľní, preto od nás nikto nemôže očakávať, že by sme tento návrh Igora Matoviča podporili po vetovaní prezidentkou,“ píše sa v stanovisku SaS, ktoré TASR poskytol jej hovorca Ondrej Šprlák.

Sme rodina aj Za ľudí trvajú na svojom

Strana Za ľudí pre TASR uviedla, že práve prezidentka viackrát vyzývala vládu, aby čo najskôr prijala opatrenia na pomoc ľuďom. Poukázala na to, že legislatívny proces aj s riadnym pripomienkovým konaním trvá minimálne pol roka. Strana je presvedčená, že pomoc rodinám pri inflácii je potrebná, a to čo najskôr. „Bola to práve strana Za ľudí, ktorá na koaličnej rade tému pomoci ľuďom opakovane otvárala a apelovala aj na koaličných partnerov na prijatie účinných opatrení,“ zopakovala strana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová
  2. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD).
  3. Jana Bittó Cigániková zo strany Sloboda a Solidarita.
  4. Na snímke z videa Erik Kaliňák informuje o odmenách na ministerstvách.
  5. Za slušné Slovensko
  6. Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.

Tlačové oddelenie hnutia Sme rodina pre TASR uviedlo, že jeho názor je jasný a jednoznačný. „Nevidíme dôvod, aby sme ho v budúcnosti menili,“ uzavrelo.

Čaputová: Využijem lehotu, ktorú mám k dispozícii

Prezidentka Zuzana Čaputová bude pri posudzovaní tzv. protiinflačného balíka komunikovať s odborníkmi v danej téme a zaoberať sa bude aj kvalitou legislatívneho procesu. Hlava štátu má 15 dní od doručenia zákona na to, aby legislatívu podpísala, alebo vrátila Národnej rade SR. Nepovedala, či využije celú lehotu, záležať to bude od jej aktuálneho programu. Zdôraznila, že chce rozhodnúť kvalitne.

„Využijem lehotu, ktorú mám k dispozícii na jednak riadne obsahové posúdenie tohto zákona aj v spolupráci s odborníkmi a takisto sa, samozrejme, pozriem aj na legislatívny proces,“ spresnila hlava štátu. „Moje stanovisko bude výsledkom zhodnotenia,“ povedala v súvislosti s otázkami, či uvažuje nad tým, že by dala zákon posúdiť Ústavnému súdu SR.

Pamflet komunálnych plačkov?

Poslanec Národnej rady SR za OĽANO a bratislavský mestský poslanec Milan Vetrák vyzval prezidentku, aby parlamentom schválený protiinflačný balík podpísala. Ak by ho vetovala, avizuje, že je pripravených viac ako 76 poslancov parlamentu jej veto prelomiť. Uviedol to na štvrtkovom zasadnutí bratislavského mestského zastupiteľstva, kde vystúpil proti vyhláseniu mesta Bratislava, v ktorom samospráva odmietla schválený balíček a apeluje na prezidentku, aby zákon nepodpísala. Toto vyhlásenie mesta označil Vetrák za „pamflet komunálnych plačkov“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koaličné strany odkázali Čaputovej: Svoj názor nezmeníme, ani keď príde veto

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti