eReport.sk
Peter Kremský (OĽANO).
Peter Kremský (OĽANO). Zdroj: tasr

Bude na Slovensku lacnejší benzín? Kremský z OĽANO: Rokujeme o tom!

Vojna na Ukrajine so sebou priniesla okrem nevyčislitelných strát na životoch aj tie vyčíslitelné. Zdražovanie a inflácia zasiahli nie jednu domácnosť na Slovensku. Pohonné hmoty atakujú astronomické sumy a čoskoro sa pre niektorých Slovákov stane jazda autom doslova luxusom.

Peter Kremský z koaličného hnutia OĽANO však dnes počas politickej diskusii Sobotné dialógy uvied, že vláda problém s drahými pohonných hmotami eviduje a pracuje na jeho riešenie. „O znížení spotrebnej dane na benzín a naftu sa rokuj,“ uviedol predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO) v diskusii s predsedom Výboru NR SR pre financie a rozpočet Mariánom Viskupičom (SaS) a podpredsedom Výboru NR SR pre financie a rozpočet, podpredsedom strany Smer-SD Ladislavom Kamenickým.

Nie je to také jednoduché…

„Daň z pridanej hodnoty (DPH) sa, žiaľ, znížiť nedá, aj keď Poliaci ju znížili ‚na hulváta‘, bez dohody s Európskou komisiou a čakajú ich za to zrejme pokuty. Touto cestou určite nepôjdeme.

Bude vás zaujímať:

  1. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  2. Na ilustračnej snímke regulované ceny benzínu a nafty v Maďarsku vo forintoch. V prepočte ide o sumy nižšie ako 1,3 eura za liter paliva.
  3. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.

Strana SaS „holou hrudou“ bráni Slovnaft

„Samozrejme, o znížení spotrebnej dane sa dá rokovať a myslím si, že sa aj rokuje, pokiaľ viem. Som však veľmi prekvapený, že strana SaS takto ‚holou hruďou‘ bráni Slovnaft, firmu, ktorá brutálne zarába na tom, že ceny ropy sú veľmi vysoko. Ona kupuje lacnejšiu ruskú ropu, ktorú nemôžu Rusi predať, tak na ňu dávajú zľavu,“ priblížil Kremský.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bude na Slovensku lacnejší benzín? Kremský z OĽANO: Rokujeme o tom!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php