eReport.sk
Romana Tabák za rečníckym pultom.
Romana Tabák za rečníckym pultom. Foto: nrsr

VIDEO To musíte vidieť! Tabák dala v pléne “Otčenáš”. Taraba: My nie sme výchovný ústav

Chcela osloviť veriacich voličov, alebo len dostala silné nutkanie, že to jednoducho musí urobiť? A možno ju napadlo, že by sa patrilo postaviť sa pred poslancov parlamente s o niečo obsažnejším prejavom, ako keď zo seba vydala iba legendárne: Blá, blá, blá…” Áno, hádate správe. Reč je o poslankyni Romane Tabák (OĽANO), známej z viacerých komicko-trápnych “káuz”. Vládna politička z košiara Igora Matoviča to možno naozaj nikdy nemyslí ani nemyslela vedome zle. Opäť sa je však podaril kúsok, ktorý sa zapíše ako taká “perla” do parlamentných pamätí. Niežeby bolo nejako zlé, kedykoľvek sa pomodliť najznámejšiu modlitbu kresťanov, ale uznajte: Len tak dať “Otčenáš” v národnej rade? To je veru, jemne povedané, určite tak trochu neštandardné.

“Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Vážené kolegyne, vážení kolegovia,” začala svoj piatkový prejav za rečníckym pultom Romana Tabák.

“Poslanci voči sebe sú agresívni, vulgárni, nevraživí”

“Plénum národnej rady je miesto, kde máme možnosť meniť budúcnosť budúcnosť ľudí k lepšiemu,” nadýchla sa a pokračovala vo vysvetľovaní: “V poslednom čase je tu veľmi taká toxická atmosféra. Poslanci voči sebe sú agresívni, vulgárni, nevraživí. Dovoľte mi začať dnešné vystúpenie modlitbou z Biblie, nakoľko s božou pomocou nás čaká svetlejšia budúcnosť. A ja pevne verím, že našim jediným cieľom, tu v tomto pléne, budú riešenia pre ľudí.”

Po týchto slovách poslankyňa najsilnejšieho koaličného začala odriekať modlitbu “Otčenáš”. Ako sa však ukázalo, asi text najznámejšej modlitby nemá najsilnejšie zafixovaný v pamäti, keďže to nedala s úplnou istotou. Nechceme však Tabák krivdiť, ani ju zosmiešňovať, možno u nej zaúradovala fakt iba obyčajná tréma.

Taraba: My nemáme za úlohu meniť ľudí k lepšiemu

Následne prišla faktická poznámka nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu. Ten sa rozhodol, že modlitbu komentovať radšej nebude. Poukázal však v prejave bývalej tenistky na niečo iné:  „My nie sme výchovný ústav a nemáme mandát, aby sme ľudí menili k lepšiemu. My máme prijímať zákony a tie zákony by mali byť v súlade s ústavou. My nemáme za úlohu meniť ľudí k lepšiemu,“ upozornil poslankyňu opozičný politik. Taraba toho povedal o čosi viac, najlepšie však bude, ak si pozriete pripojené video, na ktoré poslanec poukázal prostredníctvom sociálnej siete.

VIDEO Vystúpenie Romany Tabák v pléne a reakcia poslanca Tomáša Tarabu

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Piatková tlačovka poslancov OĽANO.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti