eReport.sk
Romana Tabák, foto: facebook R. T.

Ďalší trapas Tabák! Romana, ste poslankyňa či influencerka?

Len nedávno sa riešilo, či prezidentka Zuzana Čaputová porušila zákaz reklamy. Hlava štátu si narobila problémy po tom, čo držala v rukách dres Petry Vlhovej, na ktorom boli uvedení sponzori športovkyne. Podľa youtubera, ktorý dal na ňu podnet, ich tak zvýhodnila.

Parlamentný výbor nakoniec voči Čaputovej koncom júna zastavil konanie. Zdá sa však, že tieto opletačky neboli dostatočným príkladom pre všetkých verejných funkcionárov, aby boli pri podobných akciách opatrní. Svoje by o tom vedela rozprávať aj poslankyňa Romana Tabák, ktorá počas víkendu zverejnila na sociálnej sieti video, ako si z darčekového obalu vyberá ponožky. Následne sa s kúskami šatstva, ktoré propagujú dva slovenské výrobky pofotila a pridala aj hashtagy.

V tejto súvislosti sme oslovili aj samotnú poslankyňu. Chceli sme vedieť, čo političku k takémuto kroku viedlo a či sa neobáva, že si ju bude podávať výbor pre nezlučiteľnosť funkcií tak, ako v minulosti Čaputovú. Ústavný zákon totiž zakazuje verejným funkcionárom akúkoľvek reklamu. Hlave štátu vtedy hrozila pokuta vo výške 12 mesačných platov. Romana Tabák však na naše otázky nereagovala celý deň. Z jej instagramového účtu ale fotografie zmizli.

Viac o “hriešnici” Tabák sa dočítate tu:

Každopádne, poslankyňa nie je prvou „hriešnicou“. Už v minulosti boli za porušenie zákazu reklamy poťahovaní prezidenti Andrej Kiska i Ivan Gašparovič. Obaja sa pokute, rovnako ako Čaputová, vyhli. Výbor tiež v minulosti zastavil konanie napríklad aj voči poslancovi Erikovi Ňarjašovi, ktorý pózoval s energetickým nápojom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport