eReport.sk
Romana Tabák (OĽaNO). Foto: tasr

Trapasy Romany Tabak ju dohnali na koberček: Hrozí jej pokuta niekoľko tisíc eur

Poslankyňa Národnej rady SR Romana Tabák bude musieť Slovenskej inšpekcii životného prostredia objasniť svoje kúpanie sa v tatranskom horskom potoku. Na prešetrenie prípadu prišli dva podnety.

Prípad vyšetruje odbor inšpekcie ochrany prírody a krajiny Inšpektorátu životného prostredia Košice. „V týchto dňoch pracovníci inšpekcie vyzvú poslankyňu Tabák, aby objasnila svoje konanie a vysvetlila skutočnosti, na ktoré poukazovali podnety, ktoré v tejto veci SIŽP dostala,” priblížila Lesná. Doplnila, že jeden podnet na prešetrenie kúpania sa poslankyne prišiel zo Správy Tatranského národného parku, druhý, občiansky, dostala inšpekcia elektronicky.

Zdroj: Facebook Romana Tabak

Tabák zverejnila na sociálnej sieti fotku, ako sa kúpe v potoku na území TANAP-u, ako miesto označila Studenovodské vodopády, kde platí najprísnejší stupeň ochrany. Následne uviedla, že miesto zle označila. Poslankyňa považuje za správne, že jej kúpanie sa bude riešiť SIŽP. „Nemyslím si, že by som mala byť nejakým spôsobom zvýhodňovaná len preto, lebo som poslankyňa NR SR,” uviedla s tým, že by sa rada dozvedela, či sa skutočne priestupku dopustila. Tabák je pripravená zaplatiť aj prípadnú pokutu. Jej výška môže v prípade vážneho poškodenia životného prostredia alebo biotopov siahať až do výšky 3 319 eur.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trapasy Romany Tabak ju dohnali na koberček: Hrozí jej pokuta niekoľko tisíc eur

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti