eReport.sk
Piatková tlačovka poslancov OĽANO.
Piatková tlačovka poslancov OĽANO. Zdroj: ta3

VIDEO Politológ zvozil tlačovku OĽANO pod čiernu zem: ZÚFALCI, chýbala už len TABÁK!

Známy politológ si veru nedával servítku pred ústa pri hodnotení a komentovaní piatkovej tlačovky najsilnejšieho poslaneckého klubu OĽANO. Aktérov Matovičovho hnutia nazval zúfalcami, presnejšie spoločenstvom zúfalých. Čo politológa Jozefa Lenča k takému rezultátu viedlo? Portál eReportu v tejto súvislosti zmonitoroval jeho odkaz. Lenč upozornil aj na “hanebnú” otázku médií.

Prečo sa poslanci OĽANO rozhodli v parlamente v piatok predstúpiť pred zástupcov médií? Neexistuje jednoduchšia otázka, ktorá ponúka ešte jasnejšiu odpoveď! Jednoducho chceli, aby verejnosť nevnímala zatýkanie a uväznenie elitných vyšetrovateľov NAKA ako ich zlyhanie, ako zlyhanie tejto vlády, ktorá sa sama označuje za protikorupčnú. Politológ Lenč to, zdá sa, vníma inak.

Kozelová s jedným vyhlásením

“Spoločenstvo najvernejších zamestnancov Igora Matoviča sa postavilo pred mikrofón a rozhodnosťou (a umom) sebe vlastnou sa hotovili vyjadriť k záverom včerajšej Bezpečnostnej rady (rokovala 16. septembra – pozn. red.). Poslankyňa Kozelova povedala, že ´situácia v bezpečnostných zložkách nemá nič so zdravým rozumom´, čím začala a ukončila svoje zásadné vyhlásenie k téme,” komentoval scenár tlačovky známy analytik politického diania na Slovensku.

Kremský zopakoval matru o Ficových vládach

V svojom hodnotení sa dotkol aj ďalších, ktorí lojalitu k Matovičovi nikdy neskrývali. “Poslanec Kremský zopakoval potrebnú mantru o dvanástich rokoch Fica a poslanec Kyselica (ten, ktorý bol štátnym tajomníkom, ktorý musel odísť kvôli zemplínskej Bilecovej) ako tvár najlepšej kandidátky hovoril dlho a nepovedal nič,” skonštatoval Lenč.

“Na záver sa musel vyjadriť poslanec Drdul, ktorý poznamenal, že vyšetrovatelia sú tu na to, aby vyšetrovali a oni urobia všetko preto, aby mohli vyšetrovať. Minúty zúfalstva však nastali až po ´hanebnej´ otázke médií, ktoré isto ´pracujú´ v prospech návratu mafie,” zhodnotil ďalší priebeh tlačovky politológ.

Krúpa: Igor to určite tak nepovedal

Následne pripomenul, že na čo sa vlastne jeden zo zástupcov médií “oľanákov” opýtal a ako na to reagovali politici z najsilnejšieho vládneho hnutia: “Novinárka: Minister Matovič povedal, že stíhaní vyšetrovatelia sú nevinní. Mali by sa politici vyjadrovať k vyšetrovaniu? Kyselica: Keď som bol vyšetrovateľ tak sa mi to nepáčilo, ale viac povie poslanec Krúpa. Krúpa: vyhrali sme voľby na téme boja s korupciou, bude bojovať ďalej; dvanásť rokov Fico budoval mafiu a tá je všade; Igor to určite tak nepovedal, povedal, že má dojem a on má právo mať dojem (hovoril dlho až sa spotil) Kyselica: vyšetrovatelia sú rovní chlapi, lebo ich poznám.”

“Boli tak zbytoční ako celá ich tlačovka”

A čo dodal Jozef Lenč na záver? Nuž nič, čím by sa mohli v OĽANO pochváliť. Ten si totiž myslí, že tlačovka OĽANO bola rovnako zbytočná, ako poslanci, ktorí na nej boli a neriekli ani mäkké “F”. “Toľko o zásadne u hodnoteniu situácie postupného rozkladu štátu od poslancov z najlepšej kandidátky. Ostatní, ktorí tam stáli, boli tak zbytoční ako celá ich TK. Chýbala už len poslankyňa Tabak s jej povestným “bla bla bla”.”

Zdroj: fb/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti

Zdroj: fb/jozo.lenc

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti