eReport.sk
Romana Tabák, foto: tasr

Ďalší trapas poslankyne Tabák: Romana, to ako si myslela s tými nohami?

To myslí vážne? Poslankyňa z hnutia Igora Matoviča Obyčajní ľudia veľa politickej vody nenamútila, no do povedomia sa zapísala najmä svojimi trapasmi. Zdá sa, že je to naozaj veselá kopa a jej odľahčené správanie prenáša, kde sa dá. Takým príkladom je napríklad aj iniciatíva premiéra Fond vzájomnej pomoci, do ktorého prispela aj Romana Tabák. Samozrejme si neodpustila drobný žartík, nad ktorým sa niekto pousmeje a iný len neveriacky pokrúti hlavou. Čo to zase porobila?

Minulý rok v marci odštartoval premiérov projekt Fond vzájomnej pomoci. Na transparentný účet mohli ľudia prispievať a táto finančná injekcia mala pomôcť ľuďom, ktorých pandémia doviedla do zlej životnej situácie. Prvé mesiace dotovali fond najmä politické špičky, ale aj známe osobnosti. Poslankyňa Romana Tabák taktiež priložila ruku k dielu, no neodpustila si pri tom zvláštny žartík.

Romanine nohy

V máji minulý rok Tabák poslala na transparentný účet fondu 1 500 eur. K poslanej sume ale pripísala správičku, ktorá môže vyvolať zmiešané pocity. “Romana s dlouhými nohama xx,” napísala poslankyňa vedľa zaslanej sumy na oficiálnom účte.

Tabák prispela do Fondu vzájomnej pomoci a neodpustila si zaujímavú poznámku. – Foto: fond vzájomnej pomoci

EReport zaujímalo, čo správičkou chcela presne povedať. “No jasné, že išlo o fór,” reaguje poslankyňa. Prizvukuje, že podstatné je, aby peniaze išli na ten správny účet. “Čo tam po dlhých nohách,” odpovedala opäť svojským štýlom politička.

Divné pózovanie či skrývačka pod pultom

Paradoxne bývalá tenistka sa dostala do povedomia verejnosti a médií, ani nie tak prácou poslankyne, ako svojimi prešľapmi. Ešte minulý rok v septembri prekvapila naozaj nešťastnou “pózovačkou” na fotografii. Tabák sa rozhodla uctiť si deň obetí holokaustu naozaj zvláštnym spôsobom. Navštívila berlínsky pomník venovaný obetiam Židov počas druhej svetovej vojny. Miesto je tvorené šedými kamennými kockami, ktoré majú stvárňovať náhrobné kamene zabitých Židov. Tabák, ale nenapadlo nič iné, ako sa vysmiata oprieť o pomník a zapózovať v ležérnej zvodnej póze. Poslankyňa sa nakoniec za nemiestnu fotografiu aj ospravedlnila.

Romana Tabák. Foto: FB/RT

Zdroj: Facebook/RT

Tu, ale zvláštne epizódky z jej poslaneckého života nekončia. Naozaj zaujímavým kúskom bolo, keď sa Tabák postavila koncom minulého roka za rečnícky pult v národnej rade. Tŕňom v päte sa jej stalo rúško, cez ktoré podľa jej slov nemohla dýchať. Po tom, ako bola upozornená, že bez rúška jej hrozí pokuta, tak sa skryla za pult.

Tabák sa skryla za pult. Foto: nrsr

Zaujímavo reagovala aj na kauzu okolo študentskej práce Borisa Kollára. Pri nej sa hovorilo, že by mohla byť plagiátom a že predseda parlamentu sa pri jej vypracovaní nezachoval úplne fér. Médiá zaujalo jej nie úplne profesionálnym dojmom pôsobiace vyjadrenie po vypočutí Kollára na poslaneckom klube Obyčajných ľudí. “Povedal, že všetko bolo v súlade so zákonom a proste, že je všetko v súlade so zákonom,“ reagovala Tabák.

Adela, Bžán aj Fiľo

Samotný Fond vzájomnej pomoci je kapitola sama o sebe. Na transparentný účet prispievali najmä politici, no nájdete medzi týmito ušľachtilými dušami aj ďalšie známe mená. Za pozornosť stojí napríklad moderátorská hviezda Adela Vinczeová. Tá ľuďom v núdzi pomohla sumou tisíc eur.

Rovnakou sumou prispel aj darca pod menom Radomír Bžán. Ide zrejme o advokáta, ktorý sa “preslávil” najmä v roku 2017, ako ten, ktorý mal za služby pre štát v boji o gabčíkovskú elektráreň vyfasovať milióny eur. Povodne sa odmena pohybovala medzi 64 až 70 miliónmi. Potom sa suma okresala na 17,6 milióna eur.

Do fondu prispelo aj ďalšie zaujímavé meno. A to Milan Fiľo, ktorý má pod palcom ružomberský papierenský gigant SCP Mondi. Ten zadotoval Matovičov fond mastným pol miliónom eur.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.