eReport.sk
Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.
Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš. Foto: tasr

Igor, to sa ti ako podarilo? Matovič v televízii bodoval, takmer tromfol Tomáša!

Doslova extrémne nepopulárny, silne kontroverzný a mimoriadne nevyspytateľný politik Matovič v nedeľu v televíznom štúdiu poriadne prekvapil. Napriek tomu, že ho dlhodobo prieskumy radia medzi politikov s „proklate“ nízkou dôveryhodnosťou, počas diskusie s opozičným poslancom presvedčil o svojej „pravde“ takmer toľko divákov, ako jeho náprotivok Erik Tomáš. Poďme však pekne po poriadku. A začnime tým, o čom sa politici v štúdiu bavili.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) urobí všetko pre to, aby bol prorodinný balíček v Národnej rade SR prijatý a veto prezidentky Zuzany Čaputovej prelomené. Uviedol to podľa TASR v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Potvrdil, že premiér Eduard Heger (OĽANO) s týmto postojom súhlasí.

Matovič je presvedčený, že prezidentka nepodpísala protiinflačný balíček, pretože ide z jej strany o pomstu. Tvrdí, že prezidentka si vzala za rukojemníkov rodičov s deťmi. S jej rozhodnutím „hlboko“ nesúhlasí.

Matovič verí, že ústavný súd rodiny podrží

Nezaradený poslanec Národnej rady SR a podpredseda mimoparlamentného Hlasu-SD Erik Tomáš poznamenal, že o tomto balíku už so šéfom OĽANO hovoril a strane prekáža najmä to, že sa nepomáha ľuďom, ktorí nemajú deti, alebo seniorom. Podľa jeho slov Matovičovi garantujú všetkých 11 hlasov, avšak žiadajú podporu na mimoriadne valorizácie dôchodkov a životného minima.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Na kombosnímke zľava koaličné poslankyne Vladimíra Marcinková (SaS) a Monika Kavecká (OĽANO).
  3. Na kombosnímke zľava Milan Krajniak a Richard Raši.
  4. Šéf Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.
  5. Lucia Ďuriš Nicholsonová na snímke z videa.
  6. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.

V prípade, že bude budúci týždeň v parlamente prelomené veto prezidentky a tá sa obráti na Ústavný súd SR, Matovič tvrdí, že sa jeho rozhodnutia neboja. „Ak bude ústavný súd rozhodovať tak, ako rozhodoval doteraz, tak rodiny podrží,“ povedal minister financií s tým, že je potrebné prelomiť veto a nechať rozhodnúť ústavný súd.

Líder OĽANO o svetovom unikáte

Obaja diskutujúci sa dotkli aj nárastu cien v krajine. Podľa slov Tomáša na Slovensku prichádza k zdražovaniu už dlhé mesiace a koalícia zatiaľ nič dokopy neurobila a neprináša opatrenia.

Témou bolo aj zvyšovanie platov učiteľov. Podľa ministra, ak niekto hovorí o 200 miliónoch eur nadvýberu daní mesačne, tak netvrdí pravdu. „Mrzí ma, že máme svetový unikát, ministra školstva, ktorý blokuje zvyšovanie platov učiteľov,“ uviedol Matovič na adresu ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS). Tvrdí, že bude robiť všetko pre to, aby platy v školstve rástli. Zopakoval, že by sa to mohlo financovať zo zvýšených daní, ktoré však liberáli vetujú. Tomáš povedal, že platy učiteľom za ich vlád rástli pravidelne.  

Za odvolanie Sulíka by Matovič nehlasoval

V prípade, ak by bol Matovič v parlamente, tak by za odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) nehlasoval. „Aj keby si to zaslúžil,“ povedal. Zároveň dodal, že Heger je lepším premiérom, ako bol on.

Ako informoval spravodajský portál TV Markíza, aj tentoraz počas diskusie, ktorá sa vysielala v priamom prenose, prebiehalo hlasovanie divákov o tom, ktorý z politikov ich viac presvedčil. A čuduj sa svete, tentoraz bolo toto hlasovanie naozaj veľmi vyrovnané.

„Po skončení diskusie si tesnú výhru pripísal Erik Tomáš, ktorý presvedčil 51 percent divákov. Igor Matovič získal zvyšných 49 percent. Hlasovať môžete aj naďalej,“ vyzvala na webe tvnoviny.sk súkromná televízia.

Na divákov mal vplyv zrejme prorodinný balík

To, že Matovič naozaj iba tesne prehral súboj o dôveru divákov s Tomášom, potvrdzuje aj grafika z webu Markízy. Ak predpokladáme, že sa jej dá veriť, na mieste je otázka, ako je to možné, že to vyšlo tak, ako to vyšlo. Najskôr to bude tou štedrosťou, ktorá vyplýva pre rodiny s deťmi na základe návrhu dielne ministerstva financií. Pretože to bolo aj hlavnou témou celej relácie. A je pravdou, že Matovič v diskusii „neuhol“ ani o milimeter. Ani prezidentke, ktorá zákon vetovala, ani opozícii či SaS, teda hlavným kritikom jeho 1,2 miliardového návrhu.

Zdroj: tvnoviny.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Igor, to sa ti ako podarilo? Matovič v televízii bodoval, takmer tromfol Tomáša!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti