eReport.sk
Na ilustračnej snímke referendová otázka, ktorou Smer-SD reaguje na nízku dôveru občanov voči vláde Hegera. Foto:fb/smersd

PRIESKUM Hlas a Smer na čele, Republika len na hranici zvoliteľnosti!

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v polovici júna, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 20,2 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD, ktorú by volilo 14,8 percenta opýtaných. Tretia by bola strana SaS so ziskom 14,3 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane.

Progresívne Slovensko by skončilo štvrté so ziskom 9,9 percenta hlasov, hnutie OĽANO by podporilo 8,5 percenta opýtaných. KDH by získalo 7,3 percenta hlasov, Sme rodina 5,7 percenta a Republika 5,2 percenta.

Maďarská menšina bez zastúpenia

Do parlamentu by sa nedostali SNS so ziskom 4,2 percenta hlasov, Za ľudí s 2,2 percenta ani Maďarské fórum a Aliancia s preferenciami na úrovni 1,9 percenta. V NR SR by svojich poslancov nemala ani Dobrá voľba a Umiernení, rovnako ani kotlebovci, ktorí získali rovnako po 1,8 percenta hlasov. Socialisti.sk, KSS a Národná koalícia získali v prieskume 0,1 percenta hlasov.

Významná väčšina poslancov OĽANO naposledy v NR SR?

Hlas-SD by podľa výsledkov prieskumu získal 35 mandátov v parlamente, Smer-SD by mal 26 poslancov, SaS 25. Progresívne Slovensko by obsadilo 17 kresiel, OĽANO 15, čo je len zlomok z počtu, ktorým je strana ministra financií Igora Matoviča reprezentovaná v parlamente dnes. KDH by zastupovalo v parlamente 13 poslancov, Sme rodina by malo desať a Republika deväť miest.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zuzana Čaputová
  2. Šéf KDH Milan Majerský (v popredí).

Rozhodnutých, koho by volilo, je viac ako 66,9 percenta opýtaných v prieskume, naopak, vyše 16 percent nevie, komu by dalo hlas. Takmer 15 percent respondentov sa vyslovilo, že by voliť nešlo. Zber dát sa uskutočnil od 7. do 10. mája na vzorke 1000 respondentov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Hlas a Smer na čele, Republika len na hranici zvoliteľnosti!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti