eReport.sk
Robert Fico
Robert Fico, foto:fb/smersd

VIDEO Podľa Fica existuje akési Matovičove gestapo: Dôkazy proti čurillovcom sú devastujúce!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico a člen predsedníctva Smeru Robert Kaliňák dnes reagovali na nové skutočnosti, ktoré môžu dokazovať manipuláciu vyšetrovaní, vrátane toho, ktoré je vedené proti nim. Podľa Fica od nástupu súčasnej vlády v orgánoch činných v trestnom konaní pôsobí gestapo, ktoré má mať jasné politické pokyny. Základným pokynom má byť pri tom podľa opozičných politikov likvidácia strany Smer-SD.

„Dôkazy, ktoré sa objavili v týchto obvineniach, pokiaľ ide o pána Čurillu a spol. a pána Dunčka a pána Magulu sú natoľko devastujúce, že niekedy sa až rozum zastavuje, že či vôbec toto môžu dostať zo svojich hláv takzvaní elitní vyšetrovatelia alebo elitní policajti, pretože tieto dôkazy sú v podobe nie nejakých klebiet, ale sú v podobe prepisov legálnych odposluchov,“ myslí si Fico.

Vyšetrovateľ vraj nepísal obvinenie a nevedel ani vysvetliť jeho podstatu

Opozičný líder ďalej poznamenal, že aj v jeho prípade toto „gestapo“ postupovalo rovnako chybovo ako v minulosti. „Jasne sme preukázali, a nikto to doteraz nespochybnil a ja som na to hrdý, že vyšetrovateľ Vereščák, ktorý je podpísaný pod obvinením, toto obvinenie nepísal a netuší, čo v tom obvinení je napísané. Priamo na výsluchu som vyšetrovateľa Vereščáka žiadal, aby mi vysvetlil podstatu obvinenia a hlavne som ho žiadal, aby mi povedal niečo o tej komplikovanej judikatúre Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorá je citovaná v tom obvinení, ale ktorá je citovaná úplne preventívne, že pozor pán Fico, to sa vás ale netýka. Ona je dobrá tá judikatúra, ale zabudnite na to, že sa to vás bude dotýkať. Ten Vereščák nevie pozdraviť ani good mornig a on tam veselo anglické výrazy a rozpráva, on ani neviem kde je Európsky súd pre ľudské práva, on to ani nečítal. Budeme teraz sledovať jeho kariérny postup, budeme sledovať všetky odmeny, ktoré podostával, pretože za takúto špinavú robotu, ktorú Vereščák urobil musí prísť nejaká špinavá odmena, nejaké judášske groše,“ povedal.

Zdroj: Yt/Smer-SD

Záznam o účelovom rozhovore s Makóom

Fico sa rozhodol taktiež čítať z analýzy vyšetrovacieho spisu, kedy sa obrátila NAKA z Bratislavy na košickú NAKA 24. septembra 2021, lebo vraj bolo treba rozpracovať univerzálneho udavača Ľudovíta Makóa. V Košiciach sú dvaja operatívni policajti, ktorí vraj urobili 28. septembra 2021 úradný záznam o účelovom rozhovore s Makóom. „Akože nevieme, že s kým máme do činenia. Tento úradný záznam mal byť z účelového rozhovoru, ktorý mal Mako urobiť v Bratislave 9.9.2021 od 13.30 do 15.30. Prečo, keď bol nejaký účelový rozhovor 9.9.2021 v Bratislave s univerzálnym udavačom Makóm, prečo ho nazývajú Ladislav Mako a prečo úradný záznam píšu v Košiciach 28. septembra 2021? Jednoduchá odpoveď, pretože v júli bolo povedané, toto je skutok, ktorý musíte naplniť (úloha je spraviť smer zločineckú skupinu a tak úplne zničiť opozíciu, pozn.). Takže vymysleli si príbeh, zločinecká skupina Fico, Kaliňák a neviem kto všetko a potom sa začali vypracovávať fiktívne, vymyslené dôkazy, ktoré potom sa stali súčasťou realizačného návrhu, na základe ktorého nás všetkých potom poobviňovali,“ vysvetlil Fico.

Snažia sa skryť Makóove meno?

Šéf Smeru dodal, že Makó mal byť vypočutý 9.9.2021 medzi 13.30 – 15.30 hod., no operatívci v Košiciach píšu ďalší úradný záznam 21.9. v Košiciach o účelovom rozhovore s bližšie neoznačenou osobou, ktorý sa mal konať 9.9.2021 o 14.30. Otázka podľa Fica znie, že ako sa mohol konať rozhovor 9. septembra o 14.30, keď 9.9.2021 píšu, že 13.30 – 15.30 bol rozhovor s Makóom. Smer teda otvára otázku, či bližšie neoznačenou osobou nebol Makó. „Menovaný uviedol, že osoba Norbert Bödör a tak ďalej, po vopred vykonanej dohode a naplánovaní s docentom Judr. Robertom Ficom a spol. priamo vykonávali zabezpečovanie informácií z evidencií štátnych inštitúcií zabezpečujúcich riadny chod a bezpečnosť štátu. Toto nepovie ani profesor práva a nie ešte nejaká účelová osoba, ktorá príde na políciu. Viete, prečo to povedal? No aby to samozrejme zakladalo zločineckú skupinu, lebo bolo základom z nás urobiť nejakých zločincov. Menovaný uviedol, že vôbec nevie uviesť žiadne konkrétne mená a osoby, o ktoré sa má konať. Nikdy nebol pri žiadnom konkrétnom rozhovore medzi Robertom Ficom a Norbertom Bödörom avšak s istotou vie povedať, že Norbert Bödör vykonával pokyny Fica. Na základe tohto bol Robert Kaliňák vo väzbe a ja som mal ísť do väzby a sme obvinení zo založenia zločineckej skupiny,“ priblížil Fico.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).

Kaliňák: Trestné stíhanie je prejavom absolútneho zúfalstva

Lepšiu mienku o celom trestnom stíhaní nemá ani exminister vnútra Kaliňák, ktorý ho považuje za prejav zúfalstva. „V našom prípade dozorujúci prokurátor doktor Harkabus prehliada antidatovanie jednotlivých dokumentov. Spis je vedený podľa dátumu, podľa listov, podľa strán a tam sú prehadzované dátumy, veci sú robené dopredu, potom dozadu, potom sa prepisujú, skrátka je sfalšovaný celý spis, lebo nevedeli, ako na to prísť. A potom začali podvádzať a robili zakázané veci, že vypočúvali svedkov pred začatím trestného konania, čo je neprípustné v našom trestnom poriadku,“ dodal Kaliňák.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Podľa Fica existuje akési Matovičove gestapo: Dôkazy proti čurillovcom sú devastujúce!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti