eReport.sk
Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

VIDEO Sulík už rezignoval? Šéf SaS: Možno fašisti budú vhodnejší partneri

Strana SaS opäť prestáva chodiť na koaličné rady. Dôvodom sú pokračujúce útoky od ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Informoval o tom hovorca strany Ondrej Šprlák. Strana reagovala na Matovičove vyjadrenia, podľa ktorých sa mala SaS dohadovať s opozíciou. Premiér Eduard Heger (OĽANO) v utorok (21. 6.) hovoril o návrate strany na koaličné rady. Matovič naznačil, že SaS si hľadá zámienku na dosiahnutie predčasných volieb.

SaS poprela rokovania s opozíciou o hlasovaní o pripomienkach prezidentky. „Útoky Igora Matoviča však neustále pokračujú. Aj z toho dôvodu sa opätovne odmietame zúčastňovať na koaličných radách. Igor Matovič len a len klame a robí to tesne po tom, ako jeho poslanci prelomili veto prezidentky spolu s fašistami,“ skonštatovala strana.

Sulík priznal stretnutie s Ficom

Podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka robí Matovič všetko pre to, aby vyštval SaS z koalície. Miesto toho, aby sa tešil, že presadil, čo chcel, tak podľa Sulíka klame o ‚spiknutí‘ SaS s opozíciou. Sulík priznal, že sa v poslaneckom salóniku rozprával s lídrom Smeru-SD Robertom Ficom, pýtať sa ho mal na plánovaný priebeh schôdze k jeho odvolávaniu.

Šéf SaS: Možno fašisti budú vhodnejší partneri

Odmieta, že by sa SaS s opozíciou spolčila pri protiinflačnom balíku. V strane si podľa Sulíkových slov kladú otázku, aký má zmysel ostať v koalícii s človekom, ktorý veľkú časť svojho života venuje útokom na SaS. V súčasnosti však nejaké rozhodnutie neprijmú. Sulík hovorí, že majú trpezlivosť i vôľu pokračovať vo vláde, no ak by ju aj opustili, nepadla by. „Vláda aj koalícia môžu pokračovať a možno fašisti budú vhodnejší partneri,“ dodal.

Poznamenal, že pre takéto klamstvá a urážky už SaS prestala chodiť na koaličné rady a nebude na ne chodiť ani teraz. Pripomenul nedávne stretnutie s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a šéfom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina). Heger mal v zmysle dohody urobiť všetko pre to, aby útoky zo strany Matoviča prestali. „Premiér zatiaľ v tejto snahe úspešný nebol,“ podotkol Sulík. Dodal, že koaliční partneri tiež porušili koaličnú dohodu, keď podporili novelu zákona o verejnom obstarávaní z dielne Jozefa Šimka (nezaradený) napriek tomu, že ju SaS zamietla.

VIDEO SaS reaguje na prelomenie veta o protiinflačnom balíčku

Matovič na stredajšej tlačovej konferencii vyhlásil, že približne desať ľudí z klubu OĽANO chcelo pôvodne hlasovať za pripomienky prezidentky pri tzv. protiinflačnej pomoci. Dozvedeli sa však, že SaS spravila „komplot“ s „fašistami“, so Smerom-SD a nezaradenými poslancami pôsobiacimi v Hlase-SD. To podľa Matoviča zmenilo ich rozhodnutie.

„Veľmi ma mrzí prístup SaS, dlhodobo mi to pripadá, že si len hľadajú zámienku, ako dosiahnuť predčasné voľby a čím skôr sa pobratať s Pellegrinim v budúcej vláde,“ dodal Matovič po tlačovej konferencii. Na otázku, ako chce ďalej vládnuť bez koaličného partnera, odpovedal tým, že OĽANO sa správa zodpovedne, netrucuje, nehádže sa o zem a len SaS stále niečo vetuje.

„Sme bližšie k pomoci rodinám. Dnešným schválením balíčka sa naplnila dohoda s koaličnej rady, že o ňom rozhodne parlament. Chcem z tohto miesta oceniť postoj strany SaS, že tento balíček nevetovala. Zároveň chcem povedať, žeby ma viac potešilo, ak by sa za neho postavila celá koalícia už od začiatku. A je to teda pre nás ponaučenie, že do budúcna budeme musieť hľadať pri spoločných riešeniach, alebo zaujať pri spoločných riešeniach väčší postoj empatie a uinvestovať práve aj do týchto spoločných riešení viac empatie. Pre stabilitu koalície je veľmi dôležité, že klub OĽANO, najväčší klub koalície, ostal jednotný,“ reagoval na výsledky hlasovania premiér Eduard Heger (OĽANO).

VIDEO Heger: Je najdôležitejšie, že klub OĽaNO ostal jednotný.

Rokovania s opozíciou odmieta aj poslanec Za ľudí Juraj Šeliga, ktorý v hlasovaní podporil pripomienky prezidentky. „Žiadne rokovania o pripomienkach pani prezidentky s opozíciou som neviedol o žiadnom spiknutí neviem. Naopak, presviedčal som kolegov z OĽANO, aby vyhoveli vetu pani prezidentky a neriskovali, že ľudia nedostanú nič,“ napísal na sociálnej sieti s tým, že si vyprosuje, „aby tu ktokoľvek podsúval, že my rokujeme alebo sa koordinujeme s Robertom Ficom! Ja na rozdiel od kolegov som si išiel topánky zodrať, aby Národná rada Slovenskej republiky rozhodla o vydaní predsedu Smeru. A oni to dobre vedia, preto toto podsúvanie, že ja sa koordinujem so Smerom je trápne!“

Zdroj: fb/seligazaludi

Premiér sa v pondelok (20. 6.) stretol predsedom Národnej rady (NR) SR Borisom Kollárom (Sme rodina) a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS). Premiér mal Sulíkovi prisľúbiť, že osobné útoky zo strany Matoviča sa skončia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík už rezignoval? Šéf SaS: Možno fašisti budú vhodnejší partneri

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti