eReport.sk
Veronika Remišová počas prejavu na summite Novej urbánnej agendy.
Veronika Remišová počas prejavu na summite Novej urbánnej agendy. Foto: fb/remisova.veronika

Remišová si na Putina verí: Agresívna ruská politika sa neodohráva len na Ukrajine, ale aj online!

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) to s bojom proti Rusku a ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi zjavne myslí vážne! Najnovšie vyšla na Svetovom ekonomickom fóre v Davose s vyjadreniami, že Putin svoju agresiu neprejavuje len fyzicky na Ukrajine, ale aj v online priestore. A ministerka upozorňuje, že na boj s Ruskom v online priestore je potrebné disponovať patrične silnými nástrojmi proti dezinformáciám.

„Ruské vojnové zločiny nás postavili zoči-voči hrôzam, aké Európa nezažila od druhej svetovej vojny. Agresívna veľmocenská politika Ruskej federácie sa však neodohráva len na ukrajinskom území, ale aj v globálnom online priestore, ktorý musíme pred útokmi chrániť rovnako ako územnú bezpečnosť našich krajín,“ vyhlásila podpredsedníčka vlády.

Dostala cenu od Zelenského

A Remišová za svoje vyjadrenia a svoju činnosť nevyšla z Davosu naprázdno. Oceniť sa ju rozhodol samotný ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Remišovej ministerstvo teda na sociálnej sieti vyjadrilo aj svoju patričnú pomoc. Otázne však je, čo konkrétne znamená takéto ocenenie pre Slovensko a pre momentálne ťažký život slovenského občana.

Foto: fb/veronikaremisova

„Na podujatie zorganizované Ukrajinou ju osobne pozval minister pre digitalizáciu Mykhailo Fedorov, ktorý jej v mene prezidenta Zelenského odovzdal Ukrajinskú cenu mieru a ocenil pomoc a podporu Slovenska v boji proti ruskej agresii,“ uviedlo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI).

Poďakovanie od Ukrajiny

A činy niektorých krajín, vrátane Slovenska, neostali nepovšimnuté ani v očiach zástupcov Ukrajiny, ktorí sa na fóre zúčastnili. „V mene všetkých Ukrajincov vám ďakujeme za pomoc a podporu, ktorú nám poskytujete v týchto ťažkých časoch. Nikdy vám to nezabudneme,” povedal Fedorov.

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini a Veronika Remišová v relácii TV Joj Na Hrane.
  2. Na ilustračnej snímke vpravo známa postava z filmového plátna, Mr. Bean zhotovený zo stavebnice lego.

Ministerstvo pri tom sľubuje, že bude Ukrajine nápomocné aj naďalej: „V spolupráci s IT firmami pomáhame ukrajinským partnerom už od prvých dní vojny – ide napríklad o finančnú podporu, dodávky zariadení kritickej IT infraštruktúry, ale tiež pomoc ukrajinským študentom.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová si na Putina verí: Agresívna ruská politika sa neodohráva len na Ukrajine, ale aj online!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti