eReport.sk
Zľava Viktor Orbán a Eduard Heger vo videu, ktoré zverejnil maďarský premiér na sociálnej sieti.
Zľava Viktor Orbán a Eduard Heger vo videu, ktoré zverejnil maďarský premiér na sociálnej sieti. Zdroj: fb/orbanviktor

VIDEO Orbán opakovane ukázal na Hegera: Pomaly krvácame, Rusko medzitým dobre zarába!


Je zrejmé, že v sankčnej politike treba urobiť zmeny, zdôraznil vo štvrtok večer vo videu z Prahy zverejnenom na Facebooku predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Zároveň uviedol, že na prvom summite Európskeho politického spoločenstva (EPC) boli na stole veľmi vážne témy. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cyperská ministerka Natasa Pilidesová.
  2. Toto nie je biznis!
  3. Všetko kvôli Ukrajine
  4. Pronárodná politika Orbánovi vychádza
  5. Na ilustračnej snímke budova maďarského parlamentu v Budapešti.
  6. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  7. Predseda vlády ČR Petr Fiala počas dojemného zvítania sa s Eduardom Hegerom. "Moc rád jsem přivítal na Pražském hradě i slovenského premiéra," napísal šéf českého vládneho kabinetu.
  8. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  9. Predseda Európskej rady Charles Michel.
  10. Šéf maďarského úradu vlády Gergely Gulyás.

Tieto témy sa podľa Orbána týkajú toho, či budú mať európske krajiny v nadchádzajúcich mesiacoch plyn a elektrinu. Premiér pripomenul, že Maďarsko už predtým vybojovalo výnimku z ropného embarga zo sankcií, pričom v uplynulých dňoch sa podarilo dosiahnuť, aby nové sankcie nezasiahli maďarskú atómovú energiu ani dodávky zemného plynu.

Orbán: Ceny energií sú takmer nezaplatiteľné

Podľa Orbána spôsobili sankcie enormný rast cien energií. Maďarska sa podľa jeho slov dotkli tak, že sú ceny energií sú „takmer nezaplatiteľné“. „Sankcie nenaplnili nádeje, ktoré sa k nim viažu, vojna sa neskončila. Európa pomaly krváca a Rusko medzitým dobre zarába. Je jasné, že neúspešnú politiku bruselských sankcií treba zmeniť!“ – podčiarkol Orbán vo vyhlásení k zverejnenému videu.

Kritik sankcií vo videu po boku ich zástancu

Maďarský ministerský predseda práve otázku protiruských sankcií označil v súvislosti s pražskou schôdzou za kľúčovú. V ani nie minútovom videu, v ktorom Orbán ostro kritizuje sankcie namierené proti Moskve, sa opakovane objavil aj slovenský premiér Eduard Heger, ktorý na rozdiel od svojho kolegu z Budapešti, neustále poukazuje na to, že tieto sankcie sú mimoriadne dôležité a potrebné.

VIDEO Viktor Orbán kritizuje protiruské sankcie, viackrát ukázal Eduarda Hegera

Zdroj: fb/orbanviktor

Podľa agentúry MTI predseda maďarskej vlády pri tejto príležitosti v Prahe rokoval s poľským premiérom Mateuszom Morawieckim, českým prezidentom Milošom Zemanom a aj s chorvátskym premiérom Andrejom Plenkovičom, uviedol Orbánov hovorca Bertalan Havasi.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Orbán opakovane ukázal na Hegera: Pomaly krvácame, Rusko medzitým dobre zarába!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne