tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Zdroj: fb/orbanviktor

Orbán sa bije za Maďarov ako lev, takto to bude s eurofondami!

Maďarský parlament schválil v utorok ďalší návrh zákona potrebný na to, aby Maďarsko dosiahlo dohodu s Európskou komisiou v otázke plnenia podmienok na vyplácanie eurofondov. Podľa spravodajského servera Infostart.hu poslanci schválili založenie samostatného orgánu štátnej správy v záujme vyšetrovania podvodov, konfliktov záujmov, korupcie či iných porušení zákona pri využívaní prostriedkov Európskej únie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Maďarský premiér Viktor Orbán.
  4. Viktor Orbán.
  5. Maďarský premiér Viktor Orbán.
  6. Viktor Orbán s uzbeckým prezidentom Šavkatom Mirzijojevom.
  7. Na ilustračnej snímke budova maďarského parlamentu v Budapešti.
  8. Zľava Viktor Orbán a Eduard Heger vo videu, ktoré zverejnil maďarský premiér na sociálnej sieti.
  9. Šéf maďarského úradu vlády Gergely Gulyás.

Za návrh hlasovalo 150 poslancov, 12 zákonodarcov bolo proti a 19 sa zdržalo hlasovania. Návrh na personálne obsadenie postov predsedu a podpredsedov nového úradu, na ktoré už vláda vypísala konkurz, predloží predseda Štátneho kontrolného úradu (ÁSZ). Vymenuje ich hlava štátu na obdobie šiestich rokov, píše server.

Úrad Integrity

Nový orgán má názov Úrad integrity a mal by začať fungovať od druhej polovice novembra. Jeho úlohou bude vykonávať hodnotenie „rizika integrity“, v rámci ktorého bude okrem iného identifikovať problémy na úrovni systému a pripravovať výročnú analytickú správu o integrite.

V prípade zistení podvodov bude povinnosťou tohto úradu oznámiť to Európskemu úradu pre boj proti podvodom (OLAF) i Európskej prokuratúre (EPPO).

Rokovania

Kabinet premiéra Viktora Orbána od júna rokuje s eurokomisiou, aby vyhovel jej požiadavkám a získal pozastavené dotácie. Minister zodpovedný za regionálny rozvoj a eurofondy Tibor Navracsics 18. septembra avizoval prvý balík návrhov novelizovaných zákonov v súlade s požiadavkami EÚ, ktorý vláda predložila parlamentu 19. septembra.

Zmrazenie

Európska komisia 18. septembra odporučila znížiť sumu vyplácanú Maďarsku zo spoločného rozpočtu EÚ o približne 7,5 miliardy eur v dôsledku porušovania zásad právneho štátu a nedostatkov v boji proti korupcii.

„Aj keď Európska komisia aktuálne zmrazila 65 percent eurofondov určených pre Maďarsko, do konca roka Budapešť uzatvorí dohodu s Bruselom a vyplácanie eurofondov bude pokračovať,“ vyhlásil v septembri Navracsics.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán sa bije za Maďarov ako lev, takto to bude s eurofondami!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku