tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda vlády ČR Petr Fiala počas dojemného zvítania sa s Eduardom Hegerom. "Moc rád jsem přivítal na Pražském hradě i slovenského premiéra," napísal šéf českého vládneho kabinetu.
Predseda vlády ČR Petr Fiala počas dojemného zvítania sa s Eduardom Hegerom. "Moc rád jsem přivítal na Pražském hradě i slovenského premiéra," napísal šéf českého vládneho kabinetu. Zdroj: fb/petr.fiala1964

VIDEO Čaká, že Putin odstúpi, alebo umrie? Heger: Ak stratí vplyv, trh s plynom sa upokojí!

Vyhlásenie slovenského predsedu vlády na summite Európskeho politického spoločenstva v Prahe vyznieva tak, že ten očakáva, že ruský prezident nejako znenazdajky zmizne z geopolitickej mapy sveta. Z viacerých predošlých postojov Eduarda Hegera podľa mnohých vyplýva, že je veľký optimista, jeho aktuálne vyhlásenie v Prahe, ho však radí skôr ku utopistom. Legitímne sa totiž po jeho slovách v „stovežatej“ vynára otázka: Očakáva náš premiér, že Putin dobrovoľne sám odstúpi, alebo umrie?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová na samite hláv štátov na Malte.
  2. Český premiér Petr Fiala
  3. Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala
  4. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  5. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  6. Zľava Viktor Orbán a Eduard Heger vo videu, ktoré zverejnil maďarský premiér na sociálnej sieti.
  7. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.
  8. Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).

Český premiér Petr Fiala aj cez sociálnu sieť vo štvrtok večer vyslal odkaz o tom, akú dôležitosť prikladá stretnutiu v Prahe.

Zdroj: fb/petr.fiala1964

Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu vlády SR Eduarda Hegera upokojí trh s plynom a zníži sa aj jeho cena. Uviedol to po popoludňajšom programe na summite Európskeho politického spoločenstva (EPC) v Prahe, informuje spravodajkyňa TASR.

„On si chce nahnať tie isté príjmy za menšie dodávky“

Putinovi záleží podľa Hegera len na vlastnom prospechu. „On si chce nahnať tie isté príjmy za výrazne menšie dodávky,“ uviedol slovenský premiér.

My prekupujeme plyn, ktorý mal smerovať do Ázie a teraz smeruje do Európy.

Eduard Heger (OĽANO).

Heger informoval, že mal rokovanie aj s nórskym premiérom. Poďakoval sa mu za zvyšovanie kapacít dodávok plynu otvorením ďalšieho spojenia cez Poľsko, ktoré je podľa premiéra výhodné aj pre Slovensko.

VIDEO Heger: Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí

Kľúčové je podľa Hegera nastavenie ceny plynu. „My prekupujeme plyn, ktorý mal smerovať do Ázie a teraz smeruje do Európy. Tie ceny musia byť nastavené tak, aby sme mali garantovanú dostatočnú kapacitu a dodávky plynu. Lebo hoci bude plyn lacný, ale nebudeme ho mať, tak nám to nič nepomôže,“ vysvetlil predseda vlády.

Cena plynu sa podľa Hegera zbytočne vyháňa vysoko

Na európskej úrovni chce medzi štátmi dvadsaťsedmičky presadzovať dohodu o cene. „Tým, že krajiny sa snažia nakupovať jednotlivo, zbytočne sa jeho cena vyháňa vysoko, lebo si konkurujeme,“ spresnil Heger.

Heger upozornil, že na štvrtkovom stretnutí EPC ešte neprebehla detailná diskusia o riešení vysokých cien plynu. Debatu o tejto otázke očakáva v piatok na neformálnom zasadnutí Európskej rady.

Heger predsedal debate o mieri a bezpečnosti

V rámci štvrtkového popoludňajšieho programu predsedal slovenský premiér spolu s moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou debate pri okrúhlom stole na tému „Mier a bezpečnosť na európskom kontinente“. Na diskusii sa zúčastnilo ďalších deväť predstaviteľov štátov vrátane hostiteľa, českého premiéra Petra Fialu, a predsedu Európskej rady Charlesa Michela.

Absolvoval tri bilaterálne stretnutia

Heger potom absolvoval tri bilaterálne stretnutia – s predsedom slovinskej vlády Robertom Golobom, moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou a prezidentkou Kosova Vjosou Osmaniovou.

Vo štvrtok sa na Pražskom hrade koná historicky prvý summit Európskeho politického spoločenstva (EPC), ktorého vznik inicioval francúzsky prezident Emmanuel Macron. Lídri 43 európskych krajín na Pražskom hrade rokujú o mieri a bezpečnosti, energetike, klíme a ekonomickej situácii. Na stretnutie EPC v piatok nadviaže neformálny summit Európskej únie.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaká, že Putin odstúpi, alebo umrie? Heger: Ak stratí vplyv, trh s plynom sa upokojí!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku