tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na ilustračnej snímke budova maďarského parlamentu v Budapešti.
Na ilustračnej snímke budova maďarského parlamentu v Budapešti. Zdroj: tasr/ap

Rast maďarského priemyslu sa zrýchlil, maloobchodný predaj sa spomalil

Rast priemyselnej produkcie v Maďarsku sa v auguste zrýchlil už tretí mesiac po sebe, zatiaľ čo v prípade maloobchodných tržieb sa naopak spomalil. TASR o tom informuje na základe údajov maďarského centrálneho štatistického úradu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Viktor Orbán.
  2. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  3. Viktor Orbán s uzbeckým prezidentom Šavkatom Mirzijojevom.
  4. Zľava Viktor Orbán a Eduard Heger vo videu, ktoré zverejnil maďarský premiér na sociálnej sieti.

Konkrétne, priemyselná produkcia v susednej krajine v auguste po úprave o počet pracovných dní medziročne vzrástla o 9,3 % po zvýšení o 6,6 % v júli. To bolo bolo najrýchlejšie tempo jej rastu od novembra minulého roka.

Na sezónne neupravenom základe sa rast priemyselnej produkcie v auguste zvýšil ešte strmšie, a to na 14,4 % z júlových 4 %. K tomuto výsledku prispela väčšina výrobných odvetví.

Štatistiky

V medzimesačnom porovnaní sa maďarská priemyselná produkcia v auguste po očistení od sezónnych vplyvov a počtu pracovných dní zvýšila len mierne, o 0,1 %. Jej rast sa tak spomalil z 1,1 % v predchádzajúcom mesiaci.

V separátnej správe štatistický úrad odhalil tiež, že medziročný rast maloobchodných tržieb sa v auguste spomalil na 2,4 % zo 4,3 % v predchádzajúcom mesiaci. Bolo to najmenšie tempo od marca 2021.

Prispel k tomu slabší rast tržieb v prípade predaja nepotravinových výrobkov – o 0,5 % oproti 3,2 % v júli a pohonných hmôt – 18,4 % oproti 27,5 % a pokles predaja potravín, nápojov a tabaku o 2,4 %.Za prvých osem mesiacov roka sa maloobchodné tržby v Maďarsku zvýšili o 8,4 %.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rast maďarského priemyslu sa zrýchlil, maloobchodný predaj sa spomalil

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku