eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Heger vyvracia údajné dezinformácie. Pellegriniho s Ficom označil za dvojčatá!

Systém protivzdušnej obrany S-300, ktorý dalo Slovensko Ukrajine, nie je zničený. Na sociálnej sieti o tom informoval premiér SR Eduard Heger (OĽANO). Reaguje tak na dezinformácie, ktoré sa v posledných hodinách objavili na internete.

Ruská propaganda šíri klamstvá, že obranný systém zo Slovenska S-300 je zničený. Chcem upozorniť, že ide o nepravdivé informácie a sprievodné videá či fotografie sú staršieho dáta,“ povedal predseda vlády. Deklaruje, že aj ukrajinská strana oficiálne potvrdila, že ide o dezinformácie.

Heger sa v ďalšom nedeľnom nočnom statuse opäť obul aj do opozičných lídrov. „Podľa dvojčiat Roberta Fica a Petra Pellegriniho darovanie obranného systému S-300 Ukrajine je aktom vlastizrady vojnových štváčov, ktorí ohrozili obranyschopnosť Slovenska. Aké obludné lži!,“ – píše slovenský predseda vlády a pokračuje: „Dvojčatá vôbec nevyrušuje, že na Ukrajine denne zomierajú nevinní civilisti, ktorí potrebujú ochranný dáždnik. Cieľom ruských útokov sú bytové domy, domácnosti, nemocnice, školy. Stačí si pozrieť zábery z okolia Kyjeva, Buče, Mariupolu a najnovšie z Kramatorska. Kto tieto vojnové zločiny ospravedlňuje, sám sa na nich podieľa. Darovaním S-300 sme nášmu susedovi pomohli v najťažších chvíľach a zachránime tým mnoho životov.“ vysvetľoval premiér.

Mimochodom, tým, ktorí na mítingoch kričia NIKDY PROTI RUSKU, máme uveriť obavy o obranyschopnosť našej vlasti? Samá faloš.

Eduard Heger, premiér za hnutie OĽANO.

Predseda vlády SR svoj pomerne obsiahly status, v ktorom vysvetľuje, že darovaním S-300 vlastne Slovensko nič nestratí zakončuje slovami: „Prosím, neverte populizmu a ľuďom, ktorí by boli schopní zapredať našu slobodu a bezpečnosť len, aby sa vrátili k moci a užívali si korupčný luxus. Mimochodom, tým, ktorí na mítingoch kričia NIKDY PROTI RUSKU, máme uveriť obavy o obranyschopnosť našej vlasti? Samá faloš.“

Zdroj: fb/premier.sr

Mohlo by vás zaujímať

 1. Demokracia jednej pravdy
 2. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Robert Fico.
 3. Lekári otvorili pandorinu skrinku
 4. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
 5. Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski.
 6. Na kombosnímke zľava Veronika Remišová a Marián Kéry.
 7. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
 8. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
 9. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii.
 10. predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
 11. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
 12. Peter Pellegrini na snímke z videa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger vyvracia údajné dezinformácie. Pellegriniho s Ficom označil za dvojčatá!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti