eReport.sk
Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Robert Fico.
Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Robert Fico. Foto: tasr/yt

Benčík podal trestné oznámenie na Fica. Šéf Smeru: Očakávam, že mi v krátkom čase vykopnú dvere!

Poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Benčík (SaS) podal trestné oznámenie na lídra Smeru-SD Roberta Fica. Informoval o tom na sociálnej sieti. Pre TASR ozrejmil, že ide o reakciu na konkrétny status Fica, v ktorom uverejnil video s presunom systému protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu. Fico už na trestné oznámenie reagoval prostredníctvom videa.

Trestné oznámenie sa má podľa slov Benčíka týkať podozrenia zo spáchania trestného činu vyzvedačstva a tiež ohrozenia utajovanej skutočnosti, respektíve trestného činu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

Konkrétny status expremiéra Fica, pre ktorý sa Benčík rozhodol trestné oznámenie podať sa týkal prevozu systému S-300 na Ukrajinu.

Konkrétne ide o tento post Fica zo 7. apríla:

Podľa Benčíka mohol Fico potenciálne ohroziť vojakov či železničiarov, ktorí sa podieľali na presune systému S-300, keďže video zverejnil na sociálnej sieti skôr než bol samotný presun oznámený. Odvoláva sa pritom na nedávne vyjadrenia ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, že ak niektorá krajina poskytne Ukrajine podobné systémy, Rusko to nedovolí a stanú sa legitímnymi cieľmi útokov.

Bývalý štátny tajomník na ministerstve Veroniky Remišovej (Za ľudí) Vladimír Ledecký v reakcii na krok Benčíka upozornil, že aj politický súboj má svoje hranice. „Robert Fico robí všetko pre to, aby sa vrátil späť do premiérskeho kresla. Strana SMER-SD svojimi cynickými vyjadreniami a konaním ohrozuje bezpečnosť Slovákov. Kolega Ján Benčík dnes podal na Roberta Fica trestné oznámenie pre video z presunu systému S-300, ktoré Fico zverejnil. Ohrozil tak bezpečnosť vojakov aj železničiarov, ktorí sa na presune podieľali.“

Zdroj: fb/vladoledecky

O podaní trestného oznámenia na Fica informoval na sociálnej sieti napríklad aj poslanec Ondrej Dostál (SaS), ktorý zdieľal aj fotografiu oznámenia od asistentky Benčíka. „Hotovo. A ja už pokojne môžem ísť do aktivistického dôchodku,“ napísal Dostál v komentári.

Zdroj: fb/ondrej.dostal.798

Robert Fico v reakcii na podanie trestného oznámenia uviedol, že to berie na vedomie. „V duchu filozofie ´lebo smer, lebo Fico´ a hrubého zneužívania trestného práva na likvidáciu opozície preto očakávam, že mi v krátkom čase vtrhnú do bytu a vykopnú dvere ozbrojenci vedení obvineným vyšetrovateľom NAKA Čurillom a právoplatne odsúdeným zločincom, špeciálnym prokurátorom Lipšicom,“ uviedol okrem iného vo videu trojnásobný expremiér, poslanec NR SR a líder strany Smer-SD.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Na kombosnímke zľava Veronika Remišová a Marián Kéry.
  3. Robert Fico (Smer-SD)
  4. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Slavomíra Henčeková.
  5. Robert Fico
  6. Robert Kaliňák a predseda strany Smer – SD Robert Fico.
  7. Rastislav Káčer na fotografii z roku 2019.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Benčík podal trestné oznámenie na Fica. Šéf Smeru: Očakávam, že mi v krátkom čase vykopnú dvere!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti