tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Šéf Smeru-SD Robert Fico počas prejavu k zhromaždeného davu na Slavíne v Bratislave. Foto: eReport.

Publicista Hrabko: Obvinenia, že Fico ohrozil operáciu s S-300 považujem za neadekvátne!

Predstava, že Európska únia (EÚ) má vnútornú kapacitu na to, aby dokázala v krátkom čase dosiahnuť okamžité zastavenie vojnových operácií na Ukrajine, je nerealistická. Počas diskusie v TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko. Reagoval tak na vyjadrenia lídra Smeru-SD Roberta Fica.

Hrabko tlak opozície na riešenie situácie v súvislosti so zvyšovaním cien považuje za správny. Pripomenul, že vládna koalícia sa na opatreniach stále iba dohaduje.

Ak by Únia takú kapacitu mala, už by ju podľa neho využila. „Potenciál ukončiť konflikt má Rusko a jeho prezident Vladimir Putin,“ uviedol Hrabko.

Zverejnil to skôr ako vláda, ale nejde o dôkaz proti Ficovi

Na druhej strane, Hrabko nepovažuje za adekvátne ani obvinenia, že Fico medializáciou odovzdania systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine ohrozil celú operáciu. „Dá sa dokázať iba ten fakt, že to zverejnil skôr, ako to zverejnila vláda. Ale to neznamená, že prišlo k ohrozeniu operácie,“ povedal Hrabko s tým, že podľa medializovaných informácií budú túto otázku nezávisle posudzovať orgány činné v trestnom konaní. Podľa Hrabka je dôležité pomáhať Ukrajine aj formou dodávania zbraní.

Z hľadiska trendov je na koni vraj skôr opozícia

Prieskum agentúry Focus z prelomu marca a apríla pre televíziu Markíza priniesol vzhľadom na prebiehajúci konflikt na Ukrajine len malé zmeny preferencií. „To sú odchýlky na úrovni štatistickej chyby. Dôležitejšie ako aktuálne preferencie sú dlhodobejšie trendy,“ reagoval Hrabko.

Z hľadiska trendov je podľa neho na koni skôr opozícia, ktorá kritizuje rast cien. Tlak opozície na riešenie situácie považuje za správny. Pripomenul, že vládna koalícia sa na opatreniach stále iba dohaduje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Robert Fico.
  2. Mária Kolíková.
  3. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
  4. Robert Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Publicista Hrabko: Obvinenia, že Fico ohrozil operáciu s S-300 považujem za neadekvátne!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku