eReport.sk
Ľudia protestujú proti prudko stúpajúcim životným nákladom v Londýne v sobotu 18. júna 2022.
Ľudia protestujú proti prudko stúpajúcim životným nákladom v Londýne v sobotu 18. júna 2022. Foto: tasr/ap

VIDEO Londýn stratil trpezlivosť! Davy vyšli do ulíc, ľudia už nevládzu čeliť zdražovaniu

Tisíce ľudí pochodovali v sobotu centrom Londýna na protest proti prudko stúpajúcim životným nákladom v Británii. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Britskú metropolu zaplnili obrovské davy ľudí, prišli na zhromaždenie, aby požadovali od vlády väčšiu pomoc ľuďom, ktorých účty a ďalšie výdavky stúpajú rýchlejšie než ich mzdy.

Britského premiéra Borisa Johnsona kritizujú za pomalú reakciu na krízu stúpajúcich životných nákladov. Inflácia v Británii a v Európe sa zvyšuje, keďže invázia Ruska na Ukrajine priniesla so sebou aj znižovanie dodávok energetických surovín a potravinových plodín ako pšenica. Ceny rástli už pred vojnou, keďže celosvetové zotavovanie ekonomík z pandémie koronavírusu vyústilo do väčšieho dopytu spotrebiteľov.

Ľudia počas sobotňajšieho protestu v Londýne kritizovali premiéra Johnsona Britského premiéra Borisa Johnsona za pomalú reakciu na krízu stúpajúcich životných nákladov. – Foto: tasr/ap

Demonštranti v Londýne niesli pútače s odkazmi ako „Zastavte vojnu, nie blahobyt“. Keď kráčali okolo sídla premiéra na ulici Downing Street 10, bučali, čo zachytávajú videá zverejnené na sociálnych sieťach.

Zdroj: youtube.com/ channel 4 news

Ben Robinson, ktorý pracuje pre charitu poskytujúcu ubytovanie vo štvrti Brixton na juhu Londýna, povedal, že vláda si neuvedomuje, aká zlá bude situácia pre chudobných ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Johnson.
  2. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  3. Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
  4. Na ilustračnej snímke Študentský domov Mladosť určený pre študentov Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.
  5. Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny.
  6. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  7. Liz Trussová

„Máme obyvateľov štvrte, ktorí prichádzajú do našich kancelárií s tým, že si musia vyberať medzi nasýtením svojich detí – nie seba, ale svojich detí – a zaplatením nájomného a kúrenia,“ opísal okolnosti Robinson. „To nie je voľba, ktorú by mal riešiť človek vo štvrtej najväčšej ekonomike sveta,“ dodal.

Organizácia TUC zastrešujúca odborové zväzy, ktorá protest usporiadala, uviedla, že podľa jej výskumu zamestnanci stratili od roku 2008 celkovo takmer 20.000 libier (23.400 eur), pretože mzdy nedržali tempo s infláciou.

Johnsonova vláda čelí veľkému tlaku, aby viac pomáhala Britom zápasiacim s prudkým zvýšením cien paliva a potravín a s účtami domácností za energie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Londýn stratil trpezlivosť! Davy vyšli do ulíc, ľudia už nevládzu čeliť zdražovaniu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti