eReport.sk
Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny.
Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny. Foto: tasr/ap

Stanú sa z nich bezdomovci?Stovkám ukrajinských utečencov hrozí, že ostanú na ulici!

Stovky Ukrajincov, ktorí utiekli pred vojnou do Británie, sú momentálne bez domova alebo im hrozí bezdomovectvo. Tieto prípady sa vysklytli po tom, čo dohodnuté bývanie nebolo po ich príchode do Spojeného kráľovstva dostupné či vhodné alebo došlo k zlyhaniu vzájomnej dohody. TASR informuje na základe štvrtkovej správy agentúr DPA a PA Media.

Ako vyplýva z údajov vlády v Londýne, do 3. júna evidujú celkovo 660 ukrajinských rodín, ktoré sú buď bez domova, alebo sú stratou prístrešia ohrozené. Až 480 z nich pritom tvoria domácnosti s nezaopatrenými deťmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský námorný veliteľ, admirál Tony Radakin.
  2. Na ilustračnej snímke plynovody v spoločnosti Eni.
  3. Pláž v chorvátskom meste Rijeka.
  4. Ľudia, ktorí utekajú pred vojnovým konfliktom zo susednej Ukrajiny, vystupujú z vlaku na železničnej stanici v poľskom meste Przemyšl v piatok 25. februára 2022.
  5. Ľudia protestujú proti prudko stúpajúcim životným nákladom v Londýne v sobotu 18. júna 2022.

Tieto údaje však nepredstavujú skutočný počet rodín bez domova, keďže viac ako štvrtina miestnych úradov na prieskum, ktorý nebol povinný, nereagovala.

Do Británie prišlo viac ako 77 200 Ukrajincov

Zo spomínaných 660 domácností žila v čase zbierania dát len vyše polovica (345) v dočasných formách ubytovania, medzi ktoré patria hostely či iné zariadenia využívané regionálnymi predstaviteľmi. Od začiatku ruskej ofenzívy na Ukrajine prišlo do Británie viac ako 77.200 Ukrajincov.

Hovorca britskej vlády poznamenal, že prevažnej väčšine Ukrajincov sa v Anglicku podarilo usadiť, avšak v menšom počte prípadov došlo k situácii, že zlyhali rodinné vzťahy či iné formy sponzorskej podpory. Zdôraznil však, že v takýchto situáciách majú „mestské rady povinnosť zaistiť, aby rodiny nezostali bez strechy nad hlavou“.

Zriadili dve schémy pomoci

Británia zriadila od spustenia invázie koncom februára dve schémy pomoci, ktoré majú obyvateľom Ukrajiny umožniť pricestovať do Spojeného kráľovstva. Jednou možnosťou je prísť za svojimi rodinnými príslušníkmi či predĺžiť si pobyt v krajine. Na využitie druhej možnosti je zase potrebné mať dohodnutú konkrétnu osobu, ktorá figuruje ako sponzor a poskytne danej rodine ubytovanie na najmenej šesť mesiacov.

Zdroj: tasr


      

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stanú sa z nich bezdomovci?Stovkám ukrajinských utečencov hrozí, že ostanú na ulici!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti