eReport.sk
Ben Stiller, foto:gettyimages

Americký herec Ben Stiller navštívil Poľsko a Ukrajinu: Som tu, aby som posilnil výzvy na solidaritu…

Americký herec Ben Stiller, ktorý je vyslancom dobrej vôle Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), navštívil v sobotu Poľsko a v rámci cesty zavítal aj na Ukrajinu. Pre stanicu BBC to potvrdil samotný UNHCR.

Stiller pricestoval do mesta Rzeszów na juhu Poľska. Návštevou tohto regiónu chcel podľa UNHCR poukázal na potreby tých, ktorí utiekli pred vojnou na Ukrajine. Hollywoodsky herec navštívil hraničný priechod pri poľskej obci Medyka, kde sa stretol s ľuďmi utekajúcimi pred ruskou inváziou z Ukrajiny, píše agentúra PAP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz počas zasadnutia vládneho kabinetu v Berlíne 8. júna 2022.
  2. Na snímke presun raketového systému S-300.
  3. Ľudia protestujú proti prudko stúpajúcim životným nákladom v Londýne v sobotu 18. júna 2022.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.

„Milióny ľudí boli nútené opustiť svoje domovy, z ktorých viac ako 90 percent tvoria ženy a deti. Som tu, aby som sa o tom dozvedel, podelil sa o príbehy, ktoré ukazujú vplyv vojny na človeka a aby som posilnil výzvy na solidaritu… Každý má právo hľadať bezpečie. Ktokoľvek. Kdekoľvek. Kedykoľvek,“ napísal Stiller na sociálnej sieti Instagram.

V apríli navštívila Ukrajinu aj americká herečka Angelina Jolieová, ktorá zastáva aj funkciu osobitnej vyslankyne UNHCR. Oscarovú herečku vtedy spozorovali v meste Ľvov na západe krajiny.

Od 24. februára, keď Rusko vojensky napadlo Ukrajinu, prekročilo poľsko-ukrajinské hranice už 4,17 milióna ľudí, napísala v nedeľu ráno na Twitteri poľská pohraničná stráž. Odhaduje sa, že v Poľsku sa stále zdržiavajú viac ako dva milióny utečencov, dodáva PAP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americký herec Ben Stiller navštívil Poľsko a Ukrajinu: Som tu, aby som posilnil výzvy na solidaritu…

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti