tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Mária Kolíková a Juraj Šeliga v televíznom štúdiu.
Na kombosnímke zľava Mária Kolíková a Juraj Šeliga v televíznom štúdiu. Reprofoto: rtvs

Šokujúce priznanie Šeligu: Áno, pracoval som pre rezort spravodlivosti počas vlády Smeru!

Koaličný poslanec zo strany Za ľudí Juraj Šeliga sa poradí so straníckymi kolegyňami, ako sa v utorok (4. 10.) zachovajú pri odvolávaní Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie ministra financií. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12. Nielen to však odkázal bývalý občiansky aktivista a exhovorca iniciatívy Za slušné Slovensko občanom. Exministerkou spravodlivosti Mária Kolíková bol „dokopaný“ k verejnému priznaniu o svojich pracovných aktivitách počas koaličnej vlády, v ktorej dominovala strana Smer-SD.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Noví ministri: Zľava Viliam Karas (spravodlivosť), Karel Hirman (hospodárstvo) a Rastislav Káčer (zahraničie).
  2. Na kombosnímke zľava poslanci OĽANO Anna Záborská a Richard Vašečka.
  3. Juraj Šeliga ako otužilec počas januárového kúpania.
  4. Poslanec parlamentu Tomáš Taraba (nezaradený).
  5. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a Milan Lučanský počas zasadnutia Ústredného krízového štábu v súvislosti s vývojom situácie ohľadom nového koronavírusu 14. júla 2020 v Bratislave.
  6. Na kombosnímke zľava Mária Kolíková a Juraj Šeliga v televíznom štúdiu.

Šeliga v diskusii kritizoval ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča za jeho výroky voči žurnalistom. Aj keď uznal, že Matovič je pod mediálnym tlakom, je presvedčený, že slovenskú novinársku obec nemôže prirovnávať k médiám, ktoré slúžili Adolfovi Hitlerovi. Šeliga zároveň viackrát poznamenal, že Matovič je novinárom dlžný ospravedlnenie.

Šeliga: Niekedy médiá idú naozaj až za hranu

„Nepriložil do ohňa Matovič tento týždeň dostatočne na to, aby ste povedali stop?“ – opýtal sa moderátor vládneho poslanca v súvislosti s aktuálnym odvolávaním Matroviča v NR SR. „Niekedy médiá idú naozaj až za hranu. To je proste fakt. Každý, kto číta média, tak vidí to. Napriek tomu si myslím, že ho to neoprávňuje na prirovnania, ktoré zazneli v pléne Národnej rady SR. Bodka. My politici ideme do politiky preto, aby sme mohli meniť veci a musíme počítať s takýmto tlakom. Takže, ja by som bol veľmi rád a myslím si, že pán minister je dlžný ospravedlnenie novinárskej obci,“ vyhlásil na adresu Matoviča Šeliga.

„Tá generalizácia je nebezpečná“

Organizátor protestov za Slušné Slovensko, ktoré boli namierené predovšetkým proti Robertovi Ficovi a jeho vtedy vládnej strane Smer-SD poukázal aj na to, že tak, ako medzi politikmi, aj medzi novinármi sú rôzni ľudia. “ Tá generalizácia je nebezpečná, takže si myslím, že pán Matovič by sa mal novinárskej obci ospravedlniť,“ zopakoval podpredseda najmenšej koaličnej (aj parlamentnej) strany svoju výzvu smerom k lídrovi najsilnejšieho vládneho hnutia.

Kolíkova náhle prerušila monológ podpredsedu Za ľudí

„Každý musíme znášať tento tlak a máme právo kritizovať aj my médiá, nie je to jednostranné. Keď sa médiá pomýlia je to úplne v poriadku len musíme byť opatrní v tom- a to ste zažili vy ako novinármi… Politici, ja tiež ako občiansky aktivista, pani Kolíková ako štátna tajomníčka vtedy, že po zavraždení novinára, my sme videli, čo to vyvolalo v spoločnosti, a čo je dôležité, čo bolo predtým. Čo hovoril Robert Fico. Neskĺzávajme na túto linku s tým, že tu naozaj treba zatiahnuť ručnú brzdu,“ vysvetľoval ďalej Šeliga.

Nepáči sa mi, pán poslanec, že spomínate ma vždy ako štátnu tajomníčku. Vy ste v tom čase pracovali na ministerstve spravodlivosti. Tak potom to doplňte, že ste tam v tom čase pracovali súčasne so mnou!

Mária Kolíková v reakcii na Juraja Šeligu.

Jeho monológ však náhle prerušila Kolíková, ktorú vyrušilo, že Šeliga spomenul jej funkciu na rezorte spravodlivosti počas vlády Smeru. Bola totiž v tom čase pravou rukou vtedajšej ministerky Lucie Žitňanskej (Most-Híd) a ministerstva, ktoré bolo vnímané ako súčasť vtedajšieho systému, ktorý vytvorila strana Smer-SD.

Šeliga sa opýtal Kolíkovej: Ste spokojná teraz!?

„Ak môžem reagovať, nepáči sa mi, pán poslanec, že spomínate ma vždy ako štátnu tajomníčku. Vy ste v tom čase pracovali na ministerstve spravodlivosti. Tak potom to doplňte, že ste tam v tom čase pracovali súčasne so mnou! – podráždene reagovala Kolíkova na vládneho poslanca. „Áno, pracoval som krátko na analytickom centre. Ste spokojná teraz!? Boli ste štátna tajomníčka? Boli!“ – obratom takpovediac cez zuby reagoval smerom k exministerke Šeliga. „Aj som potom odišla, nech sa páči, môžte pokračovať,“ hájila sa Kolíková. „V poriadku. Povedal som niečo iné?,“ zaklincoval nečakanú výmenu názorov v štúdiu bývalý podpredseda NR SR.

Čo ak sa Matovič neospravedlní?

Šeliga napokon v štúdiu nevyslovil jednoznačnú podporu Matovičovi pri jeho utorkovom odvolávaní. Chce sa ešte o tom v strane poradiť s kolegyňami. „Buď pán minister zatiahne ručnú brzdu aj v tom čo hovorí k novinárom aj k pani prezidentke a dáme to rámca nejakej normálnej kritiky, alebo potom to vyzerá tak, že pán minister naozaj robí všetko preto, aby sme v tej koalícii neboli schopní pokračovať,“ dodal Šeliga.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúce priznanie Šeligu: Áno, pracoval som pre rezort spravodlivosti počas vlády Smeru!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku