eReport.sk
Vučič je voči Kosovu nekompromisný
Prezident Aleksandar Vučič a jeho vládna Srbská pokroková strana opäť vyhrali voľby. Opozícii sa to však nepáči a aj so svojimi priaznivcami vyšla demonštrovať do ulíc. Foto: tasr/ap

Srbský prezident Vučič plánuje požiadať Putina: Poprosím ho o ďalšie dodávky plynu

Srbský prezident Aleksandar Vučič plánuje v sobotu požiadať ruského prezidenta Vladimira Putina o ďalšie dodávky plynu. Vučič to uviedol v piatok počas rozhovoru pre srbskú komerčnú televíziu TV Prva, informovala agentúra TASS.

Poprosím ho o ďalšie dodávky plynu, tvrdí Vučič

„Budeme mať viac ako šesť miliónov metrov kubických plynu. Zajtra budem mať ďalší telefonický rozhovor s prezidentom Putinom. Poprosím (ho) o ďalšie dodávky plynu a okrem iného budeme diskutovať aj o všetkých ostatných otázkach, analyzovať všetko, čo sa počas roka udialo,“ priblížil Vučič. Srbský prezident 14. decembra vyjadril nádej, že jeho krajina čoskoro uzavrie dohodu o kúpe ruského plynu za zníženú cenu, pripomína TASS.

Gazprom uistil srbského prezidenta

Vučič predtým začiatkom decembra rokoval so šéfom ruského štátneho koncernu Gazprom Alexejom Millerom, ktorý srbského prezidenta uistil, že jeho krajina neostane bez plynu, približuje TASS. Miller dodal, že Moskva a Belehrad vzhľadom na chladné počasie rokujú o možnosti predaja ďalších dodávok tohto fosílneho paliva do Srbska.

Bude vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  2. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák

Poznamenali tiež, že Gazprom v období od januára do novembra 2021 poslal do Srbska o 57 percent viac plynu než za celý vlaňajší rok. Moskva opakovane čelí kritike zo strany Európskej únie (EÚ), že stanovuje ceny plynu podľa náklonnosti vlády danej krajiny voči Kremľu. Rusko tieto obvinenia odmieta.

Zdroj: tasr/TASS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Srbský prezident Vučič plánuje požiadať Putina: Poprosím ho o ďalšie dodávky plynu

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre