eReport.sk
Slovenský premiér Eduard Heger
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

VIDEO Pellegrini pripomenul Hegerovi kšefty s vodkou: O čo vlastne išlo?

Dnes pôsobí slušne a v spoločnosti sa snaží vyvolávať dojem, že dokážu udržať pokope koalíciu a zároveň brzdiť chúťky svojho straníckeho šéfa. Reč je o predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽaNO), ktorý pred vstupom do najvyššej politiky pôsobil v biznise s predajom alkoholu.

Konkrétne sa jedná o luxusnú značku vodky, ktorú Heger predával približne medzi rokmi 2007 a 2016, pričom mu na jeho verejných vystúpeniach zvykol asistovať aj terajší predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba (SaS), ktorý bol obchodným partnerom Hegera. Video z jedného takého verejného vystúpenia pred nedávnom uniklo na internet.

Čo je lepšie, ako piť tak, že o tom nikto nevie?

Aj takéto posolstvá adresoval Heger svojmu publiku na verejnom vystúpení, kde propagoval luxusnú značku vodky, ktorú predával. Vystúpenie sa podľa všetkého odohrávalo v odpoludňajších hodinách a z kamerového záznamu je vidieť, že slovám Hegera o tom, aký dobrý je alkohol aj cez deň, neunikli ani neplnoletí diváci.

„A čo je lepšie, ako si dať koktail aj cez deň poobede? A čo je lepšie, dať si koktail cez obed a nikto nevie, že pijete alkohol. Práve preto je vodka úžasná, lebo cukor na druhý deň, keď si veľa vypijete, vám spôsobí veľa bolesti”, vysvetľuje Heger publiku vo videu, ktoré sa dostalo na internet.

Zodpovednosť len vtedy, keď sa to hodí?

Pozornému divákovi určite vo videu neunikla ani poznámka o tom, ako sú práve Heger a sním vystupujúci partneri, živým dôkazom toho, že ak večer pijete alkohol bez cukru, tak môžete byť na druhý deň svieži. „Ak sa chcete dobre opiť, nepite cukor, nejedzte cukor, nepite nič sladké, iba pite dobrý kvalitný alkohol a na druhý deň ste svieži. Sme toho živým dôkazom,“ upozorňuje vo videu Heger.

Zdroj: video:yt/izabela

Mnohým sa určite takáto rada do života hodí, lenže tí, ktorí by takéto rady počúvať nemuseli sú práve deti, ktoré bolo na videu vidno. Tie by určite nemali počúvať slová o tom, ako je dobré piť alkoholické nápoje aj počas bežné pracovného dňa a zároveň sa tešiť z toho, že to nikto nemôže zistiť. Je samozrejme faktom, že Heger propagoval alkohol ešte v čase, keď nebol predsedom vlády, ktorý dnes v každom vystúpení apeluje na zodpovednosť a dbá o svoj imidž. Prax však ukazuje, že mnohým politikom poškodili ich kariéru aj videá, ktoré nahrali ešte pred tým, ako sa stali politikmi.

Hegera v diskusnej relácii za propagáciu alkoholu poriadne skritizoval Pellegrini

Predsedovi mimoparlamentnej strany Hlas Petrovi Pellegrinimu prekáža, že premiér Heger nie je v ťažkých časoch silným lídrom a nevie spoločnosť upokojiť. Premiérovi Hegerovi v relácii Slovenského rozhlasu Pellegrini vytkol, že v podstate ako premiér ani neexistuje a namiesto toho majú poslucháči možnosť vidieť človeka, ktorý pôsobí ako poradca v zdravotnom okienku.

„Poslucháči Slovenského rozhlasu dnes na vlastné uši počuli, že predseda vlády Slovenskej republiky neexistuje. Namiesto diskusie s premiérom počúvali zdravotnícke okienko, v ktorom sa Eduard Heger hral na zdravotného poradcu. Ten Eduard Heger, ktorý ešte pred niekoľkými rokmi rozprával ľuďom, aké je skvelé opiť sa z vodky ešte pred obedom,“ uviedol líder Hlasu Peter Pellegrini.

Trubanovi „zlomila krk“ prednáška o LSD na škole

Ďalším politikom, ktorý mal našliapnuté zasadať v parlamentných laviciach a dokonca si sám seba vedel predstaviť ako premiéra alebo vicepremiéra, je Michal Truban (Progresívne Slovensko). Tento liberálny politik donedávna dokonca zastával pozíciu predsedu strany, z ktorej vzišla aj prezidentka Čaputová. V predvolebnej kampani z roku 2019 sa však na sociálnych sieťach objavilo video, ako Michal Truban vystupuje pred deťmi v škole a hovorí o pozitívnych účinkoch LSD a príbehmi so svojimi skúsenosťami s touto drogou deťom nepriamo naznačuje, že je pre život prospešná.

Michal Truban vo volebnej centrále koalície PS-Spolu.

Michal Truban prednášal o drogách mladým študentom – Foto: tasr

Strana Progresívne Slovensko sa nakoniec tesne do Národnej rady SR (NR SR) nedostala. Či má na tento negatívny výsledok vo voľbách vplyv aj prednáška Michala Trubana o drogách na škole je otázne. Sám politik vníma s odstupom času svoje vystúpenie na škole ako chybu. „Priznávam, že takto sa však o drogách pred študentmi nemá rozprávať,“ uvádza vo videu na sociálne sieti Truban.

Kotleba propagoval vo videu užívanie vodky a Bromhexinu

Kritiku za video na sociálnej sieti si vyslúžil aj predseda opozičnej strany ĽSNS Marián Kotleba. Ten počas toho, ako sa liečil z nákazy vírusom Covid – 19 uverejnil na svojej stránke video, kde opisoval svoj zdravotný stav a priebeh liečby. „Keď som videl, že treba silnejšiu liečbu, vybral som si cestu našich predkov,“ uvádza vo videu na sociálnej sieti Marián Kotleba.

Marián Kotleba prezentoval liečbu Covid-19 pomocou liekov a vodky – Foto: yt/košty

Mnohých divákov vo videu prekvapilo, že sa na liečenie ochorenia používa predseda ĽSNS kombináciu vodky a lieku s názvom Bromhexin. Za poukazovanie na tento „štýl liečby“ si Kotleba vyslúžil od svojich fanúšikov vlnu kritiky, pretože obsah s vysoko rizikovým kombinovaním alkoholu a liekov mohli kedykoľvek vidieť aj deti, čo je životne nebezpečné.

Okolo Hegera je však akosi ticho

Aféry s videami, kde politici propagovali drogy, či alkohol mali pre osobnú reputáciu daného politika vždy negatívny dopad. Okolo premiéra Hegera je však akosi stále ticho. Aj keď všetky spomínané prípady sprevádza jeden spoločný menovateľ a to, že všetci propagovali omamné látky pred deťmi, Hegerov imidž tým zdá sa vôbec neutrpel.

Bude vás zaujímať:

  1. chata
  2. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  3. Robert Kaliňák na snímke z videa

Spomínané video je dnes už navyše veľmi ťažké dohľadať na internete, ale stále sa niektorých serveroch vyskytuje. Čo sa týka premiéra Hegera nejde o prvý prípad, kedy sa okolo neho na internete zametali stopy. Mnohí si určite spomínajú na videá, na ktorých Heger hovoril o Bohu a duchu svätom. Aj tieto videá sa pomaly, ale isto, postupne z internetu vytrácajú.

Dvojaký meter?

Kým niektorým politikom videá z ich minulosti škodia a mnohé médiá ich dokonca opakovane zverejňujú na svojich weboch, iným sa v rovnakom prípade nedeje nič a vec odchádza akoby do zabudnutia. Je diskutabilné, či v tomto prípade môžeme hovoriť o dvojakom metri na politikov, mnohé tomu však ukážkovo nasvedčuje. O niektorých veciach sa zrejme nahlas hovoriť „nepatrí.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini pripomenul Hegerovi kšefty s vodkou: O čo vlastne išlo?

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti