eReport.sk
Robert Fico v obchode s oblečením.
Robert Fico v obchode s oblečením. Zdroj: yt/smer-sd

VIDEO Fico s mladým Kaliňákom vyrazili do obchodov: Tomu sa hovorí ekonomická velezrada!

Šéf Smeru Robert Fico so svojim najmladším podpredsedom Erikom Kaliňákom vyrazili do obchodov s oblečením, aby Slovákom ukázali, aké nelogické a nezmyslené opatrenia v boji proti covidu robí Hegero-matovičová vláda.

Vo videu na sociálnej sieti ukazujú ako v praxi fungujú opatrenia prijaté vládou, ktoré si často vnútorne odporujú a rôzne obchody v nich dokážu nájsť medzery, aby nemuseli svoj predaj obmedzovať, kým iné musia rovnaký sortiment rozdeľovať páskou.

V jednom obchode kúpiť len časť, v ďalšom všetko

Smeráci išli najprv do špecializovaného, športového obchodu, kde poukázali na prvú absurditu, ktorou bola separácia dostupného tovaru. „Tieto topánky si môžete kúpiť bez akéhokoľvek problému, ale ak idete o meter ďalej k inému regálu, tak si zimnú bundu už kúpiť nemôžete. To nedáva žiadnu vnútornú logiku ani logiku,“ zamýšľa sa šéf sociálnych demokratov Fico.

Druhou situáciou z kategórie absurdných bola návšteva veľkého, zahraničného obchodného domu v Bratislave. Tu predstavitelia opozičnej strany poukázali na to, že vláda má vo svojich opatreniach zmätok a na miesto podpory domácich podnikateľov ich ekonomicky dusí a nahráva zisky zahraničným reťazcom.

„Matovičovsko-hegerovská logika v druhom vydaní. Sme vo veľkom zahraničnom reťazci v Bratislave. Tu si môžete kúpiť čo len chcete bez obmedzení. Takže otázka je jednoduchá – koho to pre Boha Matovič s Hegerom podporujú?,“ opýtal sa vo videu Fico.

Na Slovensku zatvorené, v Maďarsku plno Slovákov

Do tretice poukázali Smeráci na rozdielny prístup v susediacich krajinách a na to, čo sa môže a nemôže robiť na miestach vzdialených len pár kilometrov od seba. Kým v bratislavských Rusovciach našiel podpredseda Smeru Erik Kaliňák zatvorené prevádzky a živoriacich podnikateľov, len približne o dva kilometre ďalej, konkrétne v Maďarsku, objavil otvorené všetky obchody a služby a v nich aj veľký počet Slovákov.

„Nachádzam sa v Rusovciach, kde sú všetky gastro-prevádzky zatvorené, tak si to totiž želá Hegero-matovičová vláda. (…) A teraz sa nachádzame v Maďarsku, dva kilometre od Rusoviec, kde si môžete dať pokojne kávu, ísť na obedy, zacvičiť si vo fitnescentre, ísť do kaderníctva alebo nakúpiť všetky darčeky, ktoré potrebujete. Jednoducho všetko, čo je na Slovensku zakázané a zatvorené, tu funguje. A preto sa pýtam, koho vlastne podporuje tá Hegero-matovičova vláda?“ položil si otázku tentoraz Kaliňák.

Fico vyzýva vládnu koalíciu, aby prijala jasné riešenie

Na konci svojho príspevku na sociálnej sieti vyzýva predseda Smeru predstaviteľov vládnej koalície, aby prestali vymýšľať polovičné opatrenia, ktoré vyzerajú ako „mačko-pes“ a namiesto toho prijali jasné a čitateľné pravidlá, ktoré budú mať za cieľ riešiť problém s pandémiou a nie vytvárať chaos a ruinovať podnikateľov.

„Páni z vládnej koalície, trváte na opatreniach, ktoré na jednej strane vo veľkom umožňujú šírenie covidu a na strane druhej výrazne poškodzujú slovenských podnikateľov a velebia zahraničné reťazce. Tomu sa hovorí ekonomická velezrada. Buď to všetko zatvorte a okamžite kompenzujte podnikateľov alebo po vzore Poľska a Maďarska nechajte obchody, reštaurácie, hoteli a športové strediská dýchať. Medzi týmito alternatívami neexistuje žiadny kompromis, žiadny alibistický mačko-pes, ktorý momentálne na Slovensku presadzujete. My v Smere by sme išli po vzore Poľska a Maďarska,“ uzatvára video na sociálnej sieti Fico.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava minister školstva Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  2. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Robert Fico (Smer-SD) počas príhovoru na protivládnom proteste na Hlavnej ulici v Košiciach 1. septembra 2021.
  4. Zuzana Čaputová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico s mladým Kaliňákom vyrazili do obchodov: Tomu sa hovorí ekonomická velezrada!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti