eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD) na snímke z videa.
Robert Fico (Smer-SD) na snímke z videa. Zdroj: tv markíza

VIDEO Fico smrteľne vážne: Je čas zistiť, či je možné obmedziť Matoviča spôsobilosti na právne úkony!

Chce preskúmať zdravotný stav Matoviča. „Pri rokovaniach ´Hegerovej vlády´ s lekárskymi odbormi sme všetci videli, kto dnes v skutočnosti riadi Slovensko a drží všetky naše miliardy v šuplíku. Matovič sa stal reálnou prekážkou v pokroku Slovenska, pretože každé jedno rozhodnutie o našich spoločných financiách deformuje svojou prítomnosťou a osobnými konfliktmi,“ uviedol v nedeľu trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer-SD na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vraj sa treba vyhnúť populizmu
  2. Odoberte mu aj mobil, lebo Slovensko z neho umrie od smiechu!
  3. Mikulcova politika funguje
  4. Lekári otvorili pandorinu skrinku

Fico k svojmu hodnoteniu pripojil video zo svojho nedeľného vystúpenia v štúdiu TV Markíza v rámci relácii Na telo. V Záhorskej Bystrici sa vyjadril aj ku krízovej situácii v slovenskom zdravotníctve. Podľa jeho slov táto kríza ukázala, že postavenie premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) v súčasne vládnej koalícii je úbohé.

„Je evidentné, v akom záprahu je dnes Heger“

„Jednoducho musel počkať až do včera, keď sa rozhodol odísť Matovič z rokovania, pretože oni vedeli od samého začiatku, že sa musia dohodnúť,“ vyhlásil Fico v televíznom štúdiu. Argumentoval tým, že pre vládu nie je problémom vyjsť lekárom v ústrety, pretože, ako Fico uviedol, peniaze majú.

Šéf Smeru následne divákom vysvetlil, ako číta „nekonečné“ rokovania vlády so zástupcami lekárov, ktoré napokon v poslednej chvíli vyústili do dohody. „Je evidentné, v akom záprahu je dnes predseda vlády Heger. Jednoducho, nie je schopný prijímať samostatné rozhodnutia,“ podčiarkol Fico.

Fico by chcel by preskúmať zdravotný stav Matoviča

Následne sa vyjadril k ministrovi financií Igorovi Matovičovi, ktorý je lídrom OĽANO. „Čo teraz poviem, myslím smrteľne vážne,“ zdôraznil Fico a pokračoval: „Viete, že v Spojených štátoch bolo niekoľko pokusov zákonodarcov skúmať zdravotný stav amerického prezidenta. Ja si myslím, že je čas zistiť, či je možné obmedziť pána Matoviča spôsobilosti na právne úkony. Hovorím to s plnou vážnosťou, pretože jeho vystúpenia, jeho reakcie a jeho spôsob komunikácie naznačujú, že nie je v poriadku. A nie je možné, aby verejné financie a nie verejné financie, ale vlastne celú vládu riadil takýto človek.“

Niekoľko odkazov adresoval Fico aj Pčolinskému

Čo odkázal líder najväčšej parlamentnej opozičnej strany politickému oponentovi, podpredsedovi NR SR Petrovi Pčolinskému (Sme rodina)? Viac nájdete v pripojenom videu.

VIDEO Matovič a jeho diagnóza likviduje nielen vládu, ale aj celé Slovensko!

Zdroj: fb/robertficosk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico smrteľne vážne: Je čas zistiť, či je možné obmedziť Matoviča spôsobilosti na právne úkony!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti